چگونه برندها می توانند از محتوای هوشمند سود ببرند؟

چگونه برندها می توانند از محتوای هوشمند سود ببرند؟


محتوای هوشمند همه چیز در مورد انطباق با مصرف کننده و شخصی سازی تجربه آنها با نام تجاری شما است که نتایج آن برای شما تعامل بیشتر و افزایش فروش است.

امروزه محتوا همچنان بر قلمرو بازاریابی تسلط دارد. با این حال، حتی اگر محتوای شما درخشان باشد، ممکن است نتایج مورد نظر شما را به همراه نداشته باشد.

کمیت محتوا باید با عملکرد محتوا متعادل شود، در غیر این صورت فقط در حال چرخش و هدر دادن منابع هستید.

بنابراین، برای افزایش فروش و تعامل، باید یک گام فراتر بروید و تعیین کنید که چگونه محتوای هوشمند را در استراتژی خود بگنجانید.

محتوای هوشمند همه چیز در مورد انطباق با مصرف کننده و شخصی سازی تجربه آنها با برند شما است.

این می تواند نقش مهمی در استراتژی بازاریابی محتوای شما داشته باشد و هم مشتریان و هم نتیجه نهایی شما را راضی کند.

در اینجا تمام آن چیزی است که تیم بازاریابی شما برای شروع و استفاده از محتوای هوشمند به نفع برند شما باید بداند.

محتوای هوشمند چیست؟


محتوای هوشمند محتوای پویا است.

به عبارت دیگر، محتوای هوشمند محتوایی است که بسته به رفتار گذشته، تعامل یا علایق بیننده، جمعیت‌شناسی شخصی و ویژگی‌های بیننده (شخصیت‌ها) تغییر می‌کند.

به طور خودکار بر اساس بازدیدکنندگان سایت شما به روز می شود و مطابق با وضعیت مشتری بازگشتی، مشتری جدید یا ورودی با کیفیت بالا تغییر می کند.

به عبارت ساده، برای ایجاد تجربه شخصی تر برای بازدیدکنندگان وب سایت طراحی شده است.

نمونه های رایج عبارتند از:
فیلدهای شخصی سازی در ایمیل ها
پیشنهادهایی در یک صفحه وب که همراه با وضعیت بیننده تغییر می کند.


محتوای هوشمند چه ویژگی هایی دارد؟


در حالی که محتوای بازاریابی، به طور کلی، دارای ویژگی های منحصر به فرد است، محتوای هوشمند به روش های متفاوت و متمایز خودنمایی می کند. رایج ترین ویژگی ها یا ویژگی ها عبارتند از:

شخصی سازی


محتوای هوشمند بر اساس جمعیت‌شناسی و رفتارهای بیننده سفارشی یا شخصی‌سازی می‌شود. هر قطعه برای ملاقات با مشتری در جایی که هستند و نوع اطلاعات مورد نیاز را در هر مرحله ای که در آن قرار می گیرند، شخصی سازی می کند.

ارتباط


محتوای هوشمند بر اساس میزان مرتبط بودن آن برای بیننده در مراحل مختلف ایجاد می شود. آنچه برای اولین بازدیدکننده یک وب سایت مرتبط است با مشتری تکراری یا وفادار متفاوت است.

پیشنهاد مطالعه:خبرنامه تعاملی: روشی جدید برای جلب توجه مشتریان

روی ترجیحات مشتری تمرکز کنید


ترجیحات مشتری نقش کلیدی در ایجاد و قرار دادن تمام محتوای هوشمند دارد. این ترجیحات مشتری بر اساس داده های جمع آوری شده و ورودی مستقیم آن مشتریان تشخیص داده می شود.

هدف گذاری شده است


محتوای هوشمند برای مشتریانی که دقیقاً در زمان مناسب به آن نیاز دارند یا می‌خواهند، هدف قرار می‌گیرد و تجربه شخصی‌تری را ایجاد می‌کند. هدف گذاری معمولاً بر اساس شیوه های تقسیم بندی مشتری ایجاد می شود.

پویا


محتوای هوشمند پویا است، در حال تغییر و انطباق با بخش مشتریان هدف است. در حالی که وب‌سایت‌های استاتیک برای نمایش محتوای یکسان برای همه بازدیدکنندگان کدگذاری می‌شوند، وب‌سایت‌های پویا ویژگی‌های نمایش را در جای خود نگه می‌دارند اما محتوا را بر اساس نوع بازدیدکننده جایگزین می‌کنند.

مزایای محتوای هوشمند


راه دیگر برای درک اینکه محتوای هوشمند چیست، نگاه کردن به مزایای آن نسبت به محتوای ثابت است. این مزایا شامل موارد زیر است:

تجربه مرتبط تر و شخصی تر را ارائه می دهد


ارائه محتوای مرتبط به بازدیدکنندگان وب سایت ضروری است. شخصی سازی را اضافه کنید و یک دوتایی پویا خواهید داشت.

محتوای هوشمند این فرصت را برای شما فراهم می کند تا محتوای بسیار شخصی و مرتبط ایجاد کنید تا با فردی که آن را مصرف می کند مطابقت داشته باشد. به نوبه خود، کاربر تجربه بهتری دارد و شما شانس بیشتری برای تبدیل به دست می آورید.

بنابراین، این محتوا، تجربه‌ای مرتبط‌تر و شخصی‌شده‌تر را به انواع مختلف بازدیدکننده ارائه می‌کند، و همچنین به جایی که ممکن است در طول سفر خریدار باشند، پاسخ می‌دهد.

پیشنهاد مطالعه:بازاریابی نقشه های گوگل-ثبت کسب و کار در گوگل مپ

هدف گذاری را بهبود می بخشد


داده‌هایی که جمع‌آوری می‌کنید، بینش‌های ارزشمندی را در مورد بازدیدکنندگان، مشتریان و مشتریان بالقوه وب‌سایت‌تان ارائه می‌کنند. این داده ها به احتمال زیاد شامل چنین اطلاعاتی هستند:

نام ها
سنین
اقامتگاه ها
آدرس ایمیل
تعاملات رسانه های اجتماعی
سطوح فعالیت در سایت شما
خرید از برند شما
پیشنهادات قبلا پذیرفته شده
سایر وب سایت ها بازدید کردند
با ترکیب این داده‌های جمع‌آوری‌شده با اتوماسیون و نرم‌افزار محتوا، می‌توانید استراتژی هدف‌یابی خود را بیشتر اصلاح کنید و با ایجاد محتوا برای مخاطبان خاص یا بخش‌های مشتری، نرخ موفقیت را افزایش دهید.

نبوغ پشت محتوای هوشمند این است که شما می توانید چندین تنوع مختلف از یک محتوا را برای هدف قرار دادن این گروه های مختلف ایجاد کنید.

به‌جای بهینه‌سازی یک وب‌سایت برای هر کسی و هر کسی که بازدید می‌کند، با محتوای هوشمند، بازدیدکنندگان فردی را فقط با محتوای مناسب هدف قرار می‌دهید.

این هدف گیری بهبود یافته به شما امکان می دهد محتوای نمایش داده شده در صفحات فرود، صفحات وب سایت، CTA ها، فرم ها و انواع دیگر محتوای تعاملی را تغییر دهید.

به طور خودکار بهینه می شود


بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو (SEO) آن را بیشتر قابل مشاهده می کند و همین امر باعث می شود تا آن را بیشتر کشف کنید.

محتوای هوشمند همچنان به طور خودکار بهینه می‌شود و با تغییرات الگوریتم‌های موتور جستجو، استانداردهای جستجوی ارگانیک و قالب‌های محتوا همگام می‌شود، بدون اینکه کاری به کارکنان بازاریابی شما اضافه شود.

قابلیت اندازه گیری وب سایت را افزایش می دهد


عملکرد محتوای هوشمند در نرم افزار بازاریابی به شما این امکان را می دهد که به راحتی ببینید بازدیدکنندگان چگونه با محتوای شما تعامل دارند و به شما کمک می کند تا تشخیص دهید چه چیزی کار می کند و چه چیزی نتایج مورد انتظار را به دست نمی آورد.

این تعامل اندازه‌گیری شده شامل زمان اقامت آنها، یا مدت زمانی است که آنها برای خواندن محتوا صرف می‌کنند، تاریخچه کلی کلیک آنها، و اینکه آیا تبدیل یا فروش رخ می‌دهد یا خیر.

تعامل را تقویت می کند


بر کسی پوشیده نیست که بینندگان جذب محتوای شخصی شده و تمایل بیشتری به درگیر شدن با آن دارند.

شما می توانید این را حتی فراتر ببرید و محتوای تعاملی شخصی ایجاد کنید که می تواند سطح تعامل را افزایش دهد و منجر به فروش بالاتر شود.
هنگامی که ورودی های احتمالی را شناسایی کردید، می توانید از محتوای هوشمند برای پرورش مداوم آنها در طول سفرشان و ایجاد اعتماد و اقتدار استفاده کنید.

این پرورش با ارائه محتوای ارزشمند در هر بار بازگشت به وب سایت شما انجام می شود.و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام نیز میتوانید استفاد کنید.

ایجاد روابط با مشتری


محتوای هوشمند بر اساس تعاملات قبلی برای هر بازدیدکننده تنظیم می شود و این می تواند تاثیر و تاثیرگذاری طولانی مدت داشته باشد. اعتماد اغلب نتیجه می دهد و همراه با آن، ایجاد روابط طولانی مدت با مشتری است.

فروش را افزایش می دهد


با دستیابی به تعامل بیشتر با مشتری و ایجاد روابط طولانی مدت با مشتری، نرخ تبدیل و سطح فروش شما افزایش می یابد.

نحوه ایجاد محتوای هوشمند


وقتی نوبت به تولید محتوا می‌رسد، مراحل زیادی برای اطمینان از بهترین نتیجه ممکن رایج است. وقتی صحبت از ایجاد محتوای هوشمند می شود، این مراحل نیز رایج هستند، اما با کمی تغییرات.

نکات زیر به شما کمک می کند تا از آن در استراتژی کلی بازاریابی دیجیتال خود نهایت استفاده را ببرید.

  1. مخاطبان خود را شناسایی و درک کنید
    ایجاد محتوای بازاریابی با شناسایی و درک مخاطبان هدف شما شروع می شود. این هیچ تفاوتی با ایجاد محتوای هوشمند ندارد.

مخاطبان خود را بشناسید، از توسعه شخصیت خریدار شروع کنید و آن پرسونا را در سفر خریدار دنبال کنید. نقاط درد، چالش ها، خواسته ها و نیازهای آنها را بشناسید.

  1. داده های خود را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنید
    گردآوری داده ها و تجزیه و تحلیل آن برای انتخاب انواع محتوای هوشمندی که برای دستیابی به مشتریان و سرنخ های خود به آن نیاز دارید، بسیار مهم است.

بر روی نوع اطلاعاتی که بازدیدکنندگان وب سایت ارائه می دهند تمرکز کنید، سپس محتوای خود را در اطراف آن تهیه کنید. چنین اطلاعاتی معمولاً شامل موارد زیر است:

مکان (کشور)
جمعیت شناسی
زبان ترجیحی
فعالیت ها یا رفتارهای قبلی در وب سایت شما
نوع وسیله
منبع ارجاع
این داده ها را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنید و مخاطبان خود را تقسیم بندی کنید تا بتوانید محتوای موثرتری ایجاد کنید.

  1. محتوا و استراتژی تعامل خود را طراحی کنید
    محتوای هوشمند اساساً در مورد تعامل کاربر است.

داده های خود را تجزیه و تحلیل کنید تا از علایق مخاطبان هدف خود مطلع شوید. همچنین، روی تحقیق کلمات کلیدی و قصد کاربر تمرکز کنید. سپس، از همه چیزهایی که یاد می گیرید برای ایجاد و خودکارسازی محتوای هوشمند خود استفاده کنید.

برنامه مدیریت محتوای خود را با پرسیدن سوالاتی از قبیل:

چه صفحه فرود برای اولین بازدید کننده در مقابل مشتری، اصلی یا تکراری ظاهر می شود؟
چه پست های وبلاگی برای خواندن بعدی به بازدیدکنندگان توصیه می شود؟

انواع مختلفی از محتوای تعاملی را که همراه با مخاطبانتان تغییر می‌کنند، ترکیب کنید، مانند فرم‌های تکمیل خودکار، آزمون‌ها یا ماشین‌حساب‌ها.

محتوای تعاملی یک ابزار بازاریابی است که برای افزایش تعامل طراحی شده است و جزء ارزشمند هر استراتژی محتوای هوشمند است.

سخن پایانی

با شخصی‌سازی آنچه بازدیدکنندگان وب‌سایت شما هر بار تجربه می‌کنند و طراحی محتوای خود برای انطباق با جایی که مصرف‌کنندگان در سفر خریدارشان هستند، می‌توانید تأثیری طولانی‌مدت بر نحوه تعامل آنها با برندتان در آینده داشته باشید.

در نتیجه، درآمد افزایش می‌یابد و وفاداری مشتری به رشد خود ادامه می‌دهد و باعث می‌شود محتوای شما در چندین راه موفق شود.

بلاصنف-معتبر ترین مرکزمعرفی کسب و کار در ایران

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی:

ایمیل:

آدرس:

سنندج بلوار نظام مهندسی پایین تر از دانشگاه سما روبروی هایپر سکوریت دفتر بلاصنف
© 1400 تمامی حقوق این قالب متعلق به مجموعه بلاصنف میباشد.
پشتیبانی آنلاین
چت آنلاین واتس اپ