چالش رسانه های اجتماعی و نحوه استفاده از آنها به عنوان فرصت

چالش رسانه های اجتماعی و نحوه استفاده از آنها به عنوان فرصت

رسانه های اجتماعی چالش هایی را برای بازاریابان به همراه دارد. تبدیل چالش‌ها به فرصت‌ها می‌تواند منجر به موفقیت بیشتر در دستیابی به مخاطبان وسیع‌تر، ایجاد دنبال‌کنندگان وفادار و افزایش تبدیل‌ها شود.

ایجاد یک حضور اجتماعی قوی امروزه چالش برانگیزتر شده است.رقابت شدید است و اگر قبلاً مورد توجه مصرف کنندگان قرار نگرفته اید، به اهداف خود نمی رسید.

شما می‌دانید که باید خود را از دیگران متمایز کنید، با این حال بسیاری از موارد ممکن است اشتباه پیش بروند و اغلب این کار را انجام می‌دهند.

با این حال، مشتریان در حال حاضر انتظار بیشتری از رسانه های اجتماعی دارند و شما باید راهی برای ارائه آن بیابید.

دیگر نمی‌توانید فقط بال آن باشید و به بهترین‌ها امیدوار باشید.

در عوض، باید زمان بیشتری را صرف درک، طراحی و اجرای فعالیت های بازاریابی رسانه های اجتماعی خود کنید.

نه تنها به یک استراتژی و تیم مشخص برای اجرای آن نیاز دارید، بلکه به تغییر در طرز فکر نیز نیاز دارید که چالش های رسانه های اجتماعی را به فرصت تبدیل می کند.

5 چالش رسانه های اجتماعی و نحوه استفاده از آنها به عنوان فرصت


همانطور که چشم انداز رسانه های اجتماعی به تغییر و تکامل ادامه می دهد، چالش هایی که بازاریابان باید با آنها مقابله کنند و غلبه کنند نیز تغییر می کند.

در زیر پنج مورد از رایج‌ترین چالش‌هایی که امروزه بازاریابی رسانه‌های اجتماعی با آن مواجه است و اینکه چگونه می‌توانید آنها را به فرصت‌هایی برای پیشرفت تبدیل کنید، آورده شده است.

کاهش نرخ های تعامل


اگر کاهش یا رکود نرخ تعامل را در صفحات و پست های رسانه های اجتماعی خود تجربه کرده اید، تنها نیستید.

کاهش تعداد نامزدی در همه پلتفرم ها از جمله فیس بوک، اینستاگرام و توییتر اتفاق می افتد.

مهمتر از آن، این اعداد در حال کاهش تعامل بیشتر از ردیابی و بازگشت سرمایه شما تأثیر می‌گذارند. آنها همچنان عاملی در بسیاری از الگوریتم های رسانه های اجتماعی هستند و تعیین می کنند که کدام محتوا به چه کاربرانی تحویل داده می شود.

از این چالش تعامل به عنوان فرصتی برای یادگیری هر چه بیشتر در مورد مخاطبان و بازاریابی رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید. در اینجا پیشنهاداتی در مورد نحوه شروع ارائه شده است.

نتایج فعلی رسانه های اجتماعی خود را بررسی کنید
وضعیت فعلی رسانه های اجتماعی خود را ارزیابی کنید، از جمله اینکه چه چیزی برای شما مفید است و چه چیزی نیست.

پست های با عملکرد برتر را برای بینش در مورد آنچه باعث تعامل بیشتر با مخاطبان شما می شود، ارزیابی کنید.

به دنبال هر گونه ارتباط بین اینها باشید، مانند:

انواع محتوا (آیا عملکرد ویدیو بهتر از متن است؟)
تم های محتوا
قالب بندی
لحن یا صدا
زمان بندی پست
با بررسی محتوای خود و عملکرد آن در تمام پلتفرم های اجتماعی خود، می توانید بینش ارزشمندی از مخاطبان به دست آورید و عملکرد محتوای خود را تشخیص دهید. از آنچه یاد می گیرید برای تمرکز بهتر استراتژی خود استفاده کنید.

نسبت به صنعت و روند مصرف کننده هوشیار باشید
شما می توانید از به روز نگه داشتن روندهای صنعت و مصرف کننده، به ویژه زمانی که صحبت از رسانه های اجتماعی می شود، بهره مند شوید.

انجام این کار باعث صرفه جویی در وقت و حدس و گمان شما می شود که متوجه شوید کاربران به دنبال چه چیزی هستند و چگونه ترجیح می دهند اطلاعات یا سرگرمی های خود را دریافت کنند.

مستقیماً با مشتریان، پیروان و جوامع آنلاین موجود خود صحبت کنید
در حالی که همیشه به دنبال دنبال کنندگان جدید هستید، بخش قابل توجهی از زمان و استراتژی بازاریابی محتوای خود را نیز صرف صحبت مستقیم با مشتریان، فالوورها و جوامع آنلاین خود کنید.

راه های بالقوه برای دستیابی به این امر عبارتند از:

محتوای تعاملی، از جمله نظرسنجی یا آزمون،
کمپین هایی برای افزایش محتوای تولید شده توسط کاربر، و
نظارت مستمر و پاسخگویی به نظرات و تمجیدهای مشتریان و دنبال کنندگان فعلی شما.
با اینفلوئنسرها یا سایر برندها همکاری کنید
برای کمک به بهبود تعامل، راه‌هایی را برای گسترش دامنه خود در نظر بگیرید، مانند افزایش تلاش‌های بازاریابی تأثیرگذار یا همکاری با سایر برندها.

یک مثال از مسیری که باید طی کرد، تبلیغ هدفی است که فالوورها می توانند با برند شما پیوند دهند و همچنین با یک تأثیرگذار یا برند دیگر منطبق است. یک رابطه ایجاد کنید و به یکدیگر کمک کنید تا دسترسی را گسترش دهند و تعامل بیشتری را جلب کنند.

اندازه گیری بازگشت سرمایه بازاریابی رسانه های اجتماعی


اندازه‌گیری و اثبات بازگشت سرمایه (ROI) تلاش‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی یک چالش بزرگ برای کاربران و برندها در هر اندازه است.

با این حال، استفاده موثرتر از زمان و بودجه بازاریابی و همچنین گزارش نتایج به مدیریت و ذینفعان نیز بسیار مهم است.

ردیابی اهداف قابل کمیت یا پولی همچنان آسان است. به عنوان مثال، تعداد فروش به دلیل یک تبلیغ خاص فیس بوک، تعداد دانلودهای برنامه در یک ماه یا مجموع ثبت نام در خبرنامه.

با این حال، اهداف شما اغلب انتزاعی تر هستند، مانند افزایش آگاهی از برند. این موارد در مورد موفقیت کمتر به راحتی اندازه گیری یا کمیت می شوند و اثبات ROI را دشوارتر می کند.

اگر با این نوع چالش روبرو هستید، به آن به عنوان یک فرصت عالی فکر کنید تا تعیین کنید چه معیارهایی را باید پیگیری کنید تا بتوانید در آینده بهتر ROI خود را اندازه گیری و اثبات کنید.

معیارهای زیر می تواند کمک کند.

تعامل ها
ردیابی تعامل‌هایی مانند نظرات، ذخیره‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها و ذکرها برای نشان دادن موفقیت شما مفید است.

این به شما نشان می دهد که چگونه مخاطبان هدف خاص شما با محتوای شما درگیر می شوند و به شما کمک می کند عملکرد را پیگیری کنید و پست ها و کمپین های آینده را بهبود بخشید.

نرخ پرش
حتی اگر محتوای رسانه های اجتماعی شما مشتریان را به سمت وب سایت شما هدایت می کند، مهم است که بدانید مدت زمان ماندگاری آنها چقدر است. به عنوان مثال، یک پست فیس بوک ممکن است بینندگان زیادی را به یک صفحه خاص در وب سایت شما هدایت کند، اما اگر در عرض چند ثانیه آنها را ترک کنند، نرخ پرش شما بالا خواهد بود.

اگر زیاد است، از آن به عنوان سرنخ استفاده کنید که ممکن است پست های شما به محتوای صفحه وب خاص مرتبط نباشد. شما نمی خواهید کاربران را متقاعد کنید که وب سایت شما را بررسی کنند تا آنها کمتر از آنچه وعده داده شده است بیابند.

این می تواند به اعتبار شما آسیب برساند و کاربران ممکن است در آینده بدون توجه به آنچه در رسانه های اجتماعی پست می کنید از شما دوری کنند.

ترافیک ارجاعی
با استفاده از پارامترهای UTM، میزان ترافیکی را که از پلتفرم‌های رسانه اجتماعی انتخابی شما می‌آید، پیگیری کنید. این پارامترها را در تمام پیوندهای موجود در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی، کمپین‌ها یا پست‌های فردی خود لحاظ کنید.

Google Analytics می تواند به شما در ردیابی این موارد کمک کند.

حراجی
همچنین می‌توانید مستقیماً فروش را در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی خاص مانند اینستاگرام دنبال کنید. با استفاده از برچسب‌های قابل خرید پلتفرم، می‌توانید ردیابی کنید که کدام خریدها مستقیماً از آن پلتفرم حاصل می‌شوند.

بازگشت هزینه های تبلیغاتی
بازگشت هزینه تبلیغات معیاری است که اثربخشی کمپین های تبلیغاتی دیجیتالی شما را می سنجد. با این اطلاعات، می توانید ارزیابی کنید که چه چیزی کار می کند و چگونه می توانید تبلیغات رسانه های اجتماعی خود را برای کمپین های آینده بهبود بخشید.

رویکردی متنوع به بازاریابی محتوا

پیشنهاد مطالعه:9 نکته مالی برای فریلنسرها که به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می کند

از دست دادن زمان در نتیجه مدیریت بیش از یک بستر اجتماعی


استفاده بهینه از زمان، عنصر مهم یک استراتژی موفق است.

زمان پول است و هنگام ایجاد یک حضور اجتماعی در بیش از یک پلتفرم رسانه اجتماعی، به راحتی می توانید کاهش بهره وری را تجربه کنید.

از فریبکاری در مهلت‌های زمانی محتوا، ارسال متقابل، تعامل با فالوورها، اطمینان از ارسال پیام‌های دقیق، ارسال اعلان‌ها، و استراتژی در مورد اینکه چه چیزی در هر پلتفرم پست کنید، بهره‌وری شما در صورت عدم مدیریت کارآمد می‌تواند آسیب ببیند.

اگر بهره‌وری شما در حال کاهش است، این چالش را به فرصتی برای توسعه، اصلاح یا ساده‌سازی برنامه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خود تبدیل کنید تا کارآمدتر باشید. شما می توانید این کار را انجام دهید:

تجزیه و تحلیل هر پلتفرم
پلتفرم هایی را که بهترین عملکرد را برای شما دارند مشخص کنید و با توجه به آن عملکرد آنها را اولویت بندی کنید.

با جستجوی پاسخ برای سوالات زیر شروع کنید:

بیشترین تعامل و رشد در کجا اتفاق می افتد؟
کدام پلتفرم ها با تصویر، صدا، و چشم انداز یا اهداف برند شما هماهنگی بیشتری دارند؟
مخاطب هدف شما کجاست؟ با کدام پلتفرم بیشتر تعامل دارند؟
در نتیجه بررسی شما، ممکن است متوجه شوید که می توانید بدون یک یا دو پلت فرم رسانه اجتماعی کار کنید. روی مواردی تمرکز کنید که می توانند بیشترین مزایا را برای شما به ارمغان بیاورند.

از ابزارهای مدیریت رسانه های اجتماعی آنلاین استفاده کنید
استفاده از یک ابزار آنلاین را در نظر بگیرید تا به شما کمک کند حساب های رسانه های اجتماعی خود را یکپارچه کنید، همکاری کنید و مدیریت کنید. این اراده

یک مکان برای رفتن در اختیار شما قرار می دهد و به شما امکان می دهد از پریدن به جلو و عقب روی سکوها اجتناب کنید.

استخدام متخصصان رسانه های اجتماعی را در نظر بگیرید
اگر خودتان هستید یا یک تجارت کوچک با کارکنان محدود دارید، انجام بازاریابی رسانه‌های اجتماعی یا به اشتراک گذاشتن آن با دیگران قابل درک است.

با این حال، در صورت امکان، برخی از وظایف را برون سپاری کنید یا برای موقعیت های تخصصی رسانه های اجتماعی استخدام کنید.

به عنوان مثال، ممکن است به یک مدیر بازاریابی رسانه اجتماعی و/یا هماهنگ کننده نیاز داشته باشید تا به طور منظم بر هر پلتفرم نظارت داشته باشد و پاسخ دهد یا با جامعه شما تعامل داشته باشد.

ناسازگاری صدای برند


صدای برند یکی از اجزای حیاتی کسب و کار شما است. این نشان دهنده شخصیت برند شما است و باید برای مخاطبان هدف شما جذاب باشد.

شما همچنین باید صدای برند را در هر کاری که انجام می دهید، از جمله محتوای رسانه های اجتماعی خود، بگنجانید. اینجاست که یک چالش مهم می تواند ایجاد شود.

اغلب اوقات، ناهماهنگی در صدای برند شما در سراسر پلتفرم های رسانه های اجتماعی طنین انداز می شود و باعث سردرگمی بین مخاطبان می شود و در ایجاد اعتماد، اقتدار، شناخت و تعامل با برند شما ناکام می شود.

این بدان معنا نیست که باید از محتوا و قالب بندی یکسانی در تمام پلتفرم های رسانه اجتماعی که استفاده می کنید استفاده کنید. شما هنوز باید خود پلتفرم را قالب بندی کرده و به آن رسیدگی کنید، اما در حین انجام این کار راهی برای حفظ صدای برند خود نیز بیابید.

اگر در حال حاضر در حال مبارزه با نحوه ثابت ماندن صدای برند خود در پلتفرم های رسانه های اجتماعی هستید، از این فرصت برای ایجاد یک برنامه بلندمدت برای محتوای خود در آینده استفاده کنید.

دو راه برای کمک به این امر عبارتند از توسعه دستورالعمل های برند و ایجاد پیام های برند منسجم.

پیشنهاد مطالعه:چگونه با این 18 نکته مهارت های نوشتاری را تقویت کنیم؟

دستورالعمل های برند

دستورالعمل های برند را ایجاد کنید و آنها را با همه اعضای تیم، از جمله هر نویسنده و ویراستار مستقلی که به طور منظم با آنها کار می کنید، به اشتراک بگذارید.

این راهنما به جزئیات مربوط به صدای برند، لحن و حتی استفاده از کلمات و گرافیک نیاز دارد.

پیام برند
پیام‌های برند را در تمام کمپین‌ها و محتواهای رسانه اجتماعی حفظ کنید. این پیام ممکن است به ارزش‌های کسب‌وکار یا اهداف خاص شما مرتبط باشد و باید در تمام محتوا ثابت بماند.

تعداد مشتریانی که در مورد برند شما صحبت می کنند را افزایش دهید


در حالی که ممکن است لایک دریافت کنید، چیزی که واقعاً می خواهید نظرات مثبت دنبال کنندگان، مشتریان یا مخاطبان هدف شما است.

به طور خاص، شما می خواهید از مشتریان در مورد اینکه چگونه محصول یا خدمات شما به آنها کمک کرده است، توضیحاتی ارائه کنید. شما می خواهید مردم را در رسانه های اجتماعی در مورد شما و برند شما صحبت کنند.

با این حال، چالش این است که چگونه آن مشتریان را وادار کنید بیشتر در مورد شما صحبت کنند و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.

موارد زیر ممکن است کمک کند:

بازخورد مشتریان را (پس از درخواست اجازه) به عنوان یک پست رسانه اجتماعی به اشتراک بگذارید
مستقیماً از مشتریان نظر بخواهید
ارائه خدمات عالی به مشتریان
فوراً به اشاره ها و نظرات رسانه های اجتماعی پاسخ دهید
پست هایی ایجاد کنید که نظر آنها را بخواهید
اسپانسر مسابقات یا هدایا
جمع بندی: از چالش های رسانه های اجتماعی برای بهبود استراتژی بلند مدت خود استفاده کنید
امروزه رسانه های اجتماعی به تغییر نحوه ارتباط مصرف کنندگان و نحوه تعامل آنها با شما یا برند شما ادامه می دهند. همراه با این چالش های منحصر به فردی وجود دارد که می تواند تلاش های بازاریابی شما را شکست دهد.

به جای نگرانی در مورد چگونگی غلبه بر چنین چالش‌هایی، شروع کنید به آنها به عنوان فرصت‌هایی برای بهبود استراتژی خود، جلوتر از رقبا و افزایش فروش نگاه کنید.

این کار را با یافتن راه‌هایی برای افزایش تعامل، اندازه‌گیری و اثبات بازگشت سرمایه، بهبود کارایی، حفظ صدای برند و پیام‌رسانی و حفظ مشتریان برای به اشتراک گذاشتن برند شما با دیگران انجام دهید.

با گنجاندن آخرین روندهای رسانه های اجتماعی در استراتژی خود، راه های بیشتری برای اطمینان از برتری بازاریابی خود و جلوتر از رقبا بیابید.

بلاصنف-معتبر ترین مرکزمعرفی کسب و کار در ایران

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی:

ایمیل:

آدرس:

سنندج بلوار نظام مهندسی پایین تر از دانشگاه سما روبروی هایپر سکوریت دفتر بلاصنف
© 1400 تمامی حقوق این قالب متعلق به مجموعه بلاصنف میباشد.
پشتیبانی آنلاین
چت آنلاین واتس اپ