10 چالش و راه حل کسب و کار کوچک

10 چالش و راه حل کسب و کار کوچک

چالش و راه حل کسب و کار کوچک

داشتن یک کسب و کار کوچک شامل برنامه ریزی، تعیین اهداف و کار سخت است.

هر کسب و کار موفقی دارای شخصیت متمایز و صدای برند برنده ای است، که برای جذب خریداران شیرین آواز می خواند. یافتن آن صدا و آماده شدن برای چالش های کسب و کار کوچک می تواند غلبه بر آنها را قطعی کند.

بنابراین، قبل از اینکه قدم بعدی را بردارید، به ما اجازه دهید نکات و راه‌حل‌هایی را برای چالش‌هایی که در نظر گرفته‌اید و برخی که ممکن است نادیده گرفته باشید، ارائه دهیم.

همچنین وبینار چالش های کسب و کار های کوچک جناب محمد ولی پور رو نگاه کنید

این راهنما نحوه مواجهه و غلبه بر 10 چالش تجاری را توضیح می دهد:

ده چالش کسب و کار کوچک و راه حل های پیشرفته

چالش شماره 1 – طراحی یک طرح کسب و کار

حتی اگر تنها کسی هستید که می‌خواهید یک طرح کسب‌وکار را بخوانید، صادق، واقع‌بین و تا حد امکان عملی باشید. یک یا دو هفته برنامه ریزی زمانی که کسب و کار شما می تواند مادام العمر باشد چیست؟

ملزومات طرح کسب و کار

ثابت کنید ایده کسب و کار شما از نظر مالی قابل دوام است – پیش بینی های مالی، هزینه ها، رقابت
اهداف چارچوب زمانی را تعیین کنید – امور مالی، استعداد، تولید، موجودی، بازاریابی، فروش
سرمایه گذاری امن – شخصی، سرمایه گذاران، SBA، CDFI، منابع پشتیبان
تیم سازی استارتاپ – مدیریت، آموزش، مشارکت
چشم انداز بلندمدت – راه اندازی تا گسترش بازار، جلوتر ماندن از رقبا، رشد
ممکن است نیازی به کشیدن 200 صفحه نباشد، اما برنامه ریزی مساوی است با آماده سازی.

چالش شماره 2 – مدیریت هزینه های راه اندازی و برنامه های مالی


یک چالش و راه حل کسب و کار کوچک موضوع سرمایه است. سرمایه و جریان نقدی حیاتی هستند، اما یک سرمایه گذاری تجاری با وضعیت مالی متزلزل به احتمال زیاد – به سرعت از بین می رود.

با کمال تعجب، فروش بیش از حد می تواند یک کسب و کار کوچک را غرق کند. این به این دلیل است که هزینه های سرمایه ای برای خرید مواد خام، حتی با در دست داشتن یک سفارش خرید، می تواند یک طرح تجاری ضعیف را از بین ببرد.

همینطور نیاز به استخدام و آموزش کارکنان اضافی برای مدیریت آن محصولات سفارش داده شده.

در صورت لزوم، هزینه‌های مورد انتظار راه‌اندازی خود را با یک مشاور یا متخصص بررسی کنید و دقیقاً بدانید که سرمایه‌گذاری‌هایتان از کجا می‌آیند.

ممکن است پول شخصی و سرمایه گذار یا شرکایی داشته باشید، اما وام های کسب و کار کوچک را فراموش نکنید.

به عنوان یک عضو جدید در جامعه تجاری، باید کمک های مالی موجود را بررسی کنید که می تواند پول نقد را در حساب شما قرار دهد و شرکت شما را راه اندازی کند.

پیشنهاد مطالعه:افزایش مشتری : 7 ایده نسل پیشرو


چالش شماره 3 – دنبال کردن یک استراتژی تجاری


استراتژی کسب و کار بهینه شما باید در طرح کسب و کار شما شرح داده شود. تاکید شما باید بر روی تولید، به دست آوردن یا حفظ خریداران برای دارایی های دیجیتال باشد.

گام بعدی افزایش این فروش ها برای کسب سود پایدار و مقیاس پذیر است. با حداقل درآمد هیچ معنایی ندارد. اگر نمی توانید پیشرفت کنید، سرمایه گذاری ضعیفی انجام داده اید.

آیا در تلاش برای تولید انبوه و فروش یک محصول ارزان قیمت هستید یا با ارائه یک کالای با کیفیت و قیمت بالاتر خود را از سایر فروشندگان متمایز می کنید؟

این گزینه ها نیاز به برنامه های بازاریابی، ابزار و شاید استخدام متفاوتی دارند. استراتژی اصلی خود را تا زمانی که ثابت کنید می‌توان به نفع کلی شرکت، کارمندان و سرمایه‌گذاران تغییر کرد، دنبال کنید.

چالش شماره 4 – جذب و حفظ کارکنان با استعداد


یک چالش و راه حل کسب و کار کوچک توانایی حفظ کارکنان مجموعه است. فروش محصولات با کیفیتی که کارکنان به آنها احترام می گذارند به جذب و حفظ کارگران کمک می کند. شرایط کاری، مقیاس دستمزد و عملکرد تجاری نیز حیاتی هستند.

هنگامی که کارمندان با استعداد را جذب کردید، در مورد حفظ آنها چطور میخواهید عمل کنید؟

طبق گزارش فعلی مرکز تحقیقات پیو، کارگران شغل خود را ترک کردند زیرا احساس می کردند به آنها بی احترامی می شود. در سال 2015، ژورنال تجاری یکی دیگر از دلایل اصلی ترک را فهرست کرد: کارمندان احساس نیاز نمی کردند. به طور مشابه، گزارشی از Leader Chat در سال 2012 بیان کرد که کارمندان اغلب احساس می کنند سرپرستان آنها به آنها احترام نمی گذارند.

شما می توانید کارکنان را حفظ کنید، به خصوص زمانی که به آنها احترام می گذارید و احساس نیاز می کنید. به آن‌ها اجازه دهید تصمیم‌هایی بگیرند، وقتی خوب انجام می‌شوند کارشان را تحسین کنید و اجازه دهید با سازمان شما رشد کنند.

چالش شماره 5 – بازاریابی و تولید رهبر


یک کسب و کار نمی تواند بدون بازاریابی قوی وجود داشته باشد. چه خانه بفروشید چه آبلیمو، به خریدار نیاز دارید. نحوه جذب آنها از طریق بازاریابی است.

مشاوران بازاریابی باتجربه یا متخصصان داخلی بازدیدکنندگان شما را افزایش می دهند و تا زمانی که محصولات با کیفیت و با قیمت مناسب داشته باشید، آنها را تبدیل خواهند کرد. پس استراتژی شما چیست؟

عناصر استراتژی بازاریابی

ایجاد آگاهی از برند – از جمله سرمایه گذاران، کارمندان و مشتریان
از رقبا متمایز شوید – چرا محصول شما انتخاب مناسبی است
پایگاه مشتری را درک کنید – با در نظر گرفتن مشتری خود تولید و بفروشید
خریداران تکراری ایجاد کنید – با استفاده از کیفیت، تخفیف، وفاداری
بودجه بازاریابی را تنظیم کنید – بودجه خود را مرتباً ارزیابی کنید
رقبا را درک کنید – چه کاری درست و چه غلط انجام داده اند
استراتژی بازاریابی شما در ابتدا باید در طرح کسب و کار شما مورد توجه قرار گیرد، اما ارتقا و بازنگری بی پایان است.

چالش شماره 6 – ایجاد آگاهی از برند


ایجاد آگاهی از برند یک شبه به دست نمی آید. چه بیشتر خدمات گرا و آفلاین باشید و چه از طریق بازاریابی دیجیتال مشتری ایجاد کنید، مشتریان شما یک رقیب را بر اساس اطلاعاتی که در مورد محصولات و شرکت شما دارند انتخاب می کنند.

در هر صورت، خدمات عالی به مشتریان و ایجاد شهرت خوب برای موفقیت شما ضروری است. آگاهی از برند باعث ایجاد اعتماد می شود و خریداران مکرر را به ارمغان می آورد.

رسانه های اجتماعی خود را به سمت تعامل با خوانندگان و خریداران بالقوه سوق دهید به جای اینکه فوراً برای فروش اقدام کنید، و دنیایی از خریداران را خواهید دید که آماده خرید محصولات شما هستند.

اگر کسب و کار یا محصولات خود را سیاسی کنید، تعدادی خریداران وفادار پیدا خواهید کرد و در عین حال به همین تعداد خریداران را از دست خواهید داد.

این شرکت شماست، و مجبور نیستید ساکت یا غیرسیاسی باشید، اما همیشه هزینه ای دارد. در مورد کیفیت، کسب و کار و صداقت صحبت کنید و عالی خواهید شد.

پیشنهاد مطالعه7 کانال جذب مشتری برای دستیابی به موفقیت

چالش شماره 7 – حفظ فرهنگ شرکت بهینه


یک چالش و راه حل کسب و کار کوچک توانایی حفظ فرهنگ و شخصیت برند است .فرهنگ شرکت چیزی است که مدیریت به فضای کار القا می کند. اگر تولید عالی را با اضافه کاری اجباری هدایت می کنید، کارگران شما دچار رنجش می شوند. جایگزینی کارگران هزینه بیشتری نسبت به حفظ آنها دارد.

به کارمندان خود احترام بگذارید، آنها را در جریان تغییرات آتی قرار دهید و با مزایا، درآمد و شناخت خوب به آنها پاداش دهید. چنین فرهنگی همیشه به نفع مردم خواهد بود.

چالش شماره 8 – مدیریت موجودی


برنامه ریزی و درک مراحل خرید و فصول سفارش باید سه قدم جلوتر از منحنی موجودی باشد.

در حال حاضر، مسائل زنجیره تامین تاثیر قابل توجهی بر تجارت دارد. با توجه به تخفیفات کمیت برای مواد اولیه، موجودی خود را افزایش دهید زمانی که منابع موجود است.

کانال های فروش را که کار می کنند بهینه کنید و در عین حال به کانال هایی که عقب مانده اند رسیدگی کنید. تنوع می تواند فشار بر مشاغل با خطوط تولید کوچک را کاهش دهد.

همانطور که نیروی کار قرارداد می بندد، اتوماسیون می تواند راهی برای رفتن باشد. از نظرسنجی ها و هوش مصنوعی برای ایجاد ایده ها و ورودی های جدید از مشتریان خود با جذب آنها در رابط های وب سایت خود استفاده کنید.

چالش شماره 9 – ایجاد تعادل بین کیفیت و رشد


هرگز کیفیت را برای افزایش سود یا تولید به خطر نیندازید. رشد با آگاهی از برند و حفظ خریداران با کیفیت و کارمندان با کیفیت همراه است. از دست دادن هر بخشی از معادله؛ رشد ممکن است بهترین تلاش شما را از بین ببرد.

ممکن است برای رشد و حفظ کیفیت دلخواه شما، همکاری با یک شریک مشابه یا همزیست لازم باشد. از جذب کارشناسان کنترل کیفیت و کارایی نترسید تا به شما ایده هایی بدهند که قبل از برداشتن گام بعدی در نظر بگیرید.

پیشنهاد مطالعه:36 برنامه دانلود ویدیوی اینستاگرام در سال 2022 (رایگان و آنلاین)

چالش شماره 10 – ارزیابی صادقانه اهداف و دستاوردها


مهم نیست که چقدر تلاش کرده اید تا کسب و کار خود را کامل کنید، چیزهایی وجود دارد که کنار می روند. قبل از اینکه با محصولات جدید، استخدام تهاجمی تر، یا تغییر استراتژی بازاریابی خود را تغییر دهید، باید در مورد دستاوردهای خود صادق و هدفمند باشید.

باز هم، این فرصت خوبی برای پرس و جو در خانه است. اگر به کارمندان خود اجازه دهید ایده های بی پایانی ارائه دهند (برخی دیوانه کننده، اما معقول ترین). برای ایده های عالی جوایزی ارائه دهید – این یک برد-برد است!

سپس، اهداف خود را به گونه ای تنظیم کنید که آنچه را که در محیط کسب و کار فعلی قابل دستیابی است، منعکس کنید و برنامه های جدید بسازید. تجارت شما مانند یک قایق در دریا است.

اگر به اسکله لنگر انداخته اید، نمی توانید به پتانسیل خود دست پیدا کنید، و وقتی در امواج سنگین قرار دارید، باید به فشارهای بیرونی پاسخ دهید.

منطقی، خوش بین و واقع بین باشید و شرکت شما شکوفا خواهد شد.


برنامه ریزی و اداره یک کسب و کار، پر از هیجان و چالش است. اگر از توصیه های فوق برای چالش های کسب و کار کوچک پیروی کنید، همیشه یک قدم جلوتر از منحنی خواهید بود.

با این اطلاعات، می‌توانید فروش و رشد بازاریابی خود را متعادل کنید. فقط مطمئن شوید که تفاوت اساسی بین درآمد و سود کسب و کار را می دانید. شما همیشه به فروش نیاز دارید، اما آنها باید به سود شما کمک کنند!

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 1400 تمامی حقوق این قالب متعلق به مجموعه بلاصنف میباشد.
پشتیبانی آنلاین
چت آنلاین واتس اپ