مزایای کار کردن برای خود و مفهوم بازدهی کسب و کار

مزایای کار کردن برای خود و مفهوم بازدهی کسب و کار

بازدهی کسب و کار

به گفته جردن سادبرگ، متخصص مدیریت، کار کردن برای خود،می تواند مزایای مهمی برای سلامت روان داشته باشد.

سادبرگ می‌گوید وقتی کسی برای دیگری کار می‌کند، اساساً بخش بزرگی از زندگی خود را به او می‌سپارد.

سادبرگ همچنین اصرار دارد که کار کردن برای خود می‌تواند به کاهش استرس و اضطراب کمک کند، زیرا فرد دائماً نگران چیزهایی مانند اخراج یا عدم اخراج نیست. آزادی زیادی وجود دارد که فرد رئیس خود باشد.

سادبرگ اشاره می کند که کار کردن برای خود می تواند به فرد احساس رضایت و موفقیت بدهد. در مورد رئیس خود بودن و موفقیت کسب و کار احساس خوبی به فرد میدهد. این می تواند یک راه عالی برای افزایش عزت نفس افراد باشد زیرا باعث می شود احساس خوبی نسبت به خود داشته باشند.

یکی دیگر از مزایای کار برای خود این است که شخصی می تواند ساعات کاری خود را تنظیم کند و طبق برنامه خود کار کند. کسانی که رئیس خود هستندبه کار کردن برای تعداد ساعات مشخصی یا همیشه «در حال تماس» وابسته نیستند. این می تواند یک راه عالی برای مدیریت زندگی کاری باشد. همچنین می تواند برای افرادی که خانواده یا سایر تعهدات خارج از محل کار دارند، یک مزیت بزرگ باشد.

کار کردن برای خود می تواند منجر به افزایش فعالیت بدنی شود که سالم است. با توجه به این که فرد می تواند هر زمان که بخواهد استراحت کند، می تواند در طول روز زمانی را برای حرکت دادن بدن و انجام تمرینات اختصاص دهد. این می تواند به بهبود سلامت کلی بدن آنها کمک کند.

به طور کلی، سادبرگ می گوید که کار کردن برای خود می تواند راهی عالی برای بهبود سلامت روانی آنها باشد. اگر فردی به دلیل کار احساس استرس یا اضطراب می کند، کار کردن برای خودش می تواند راهی عالی برای کنترل زندگی و حرفه اش باشد.

رئیس خود بودن البته نیاز به کمی اراده و توانایی کار دارد.

البته کار کردن برای خود همیشه آسان نیست. این امر مستلزم آن است که فرد خودانگیخته و سازماندهی شده باشد و باید با میزان معینی از خطر راحت دست و پنجه نرم کند. به گفته جردن سادبرگ، اگر کسی برای این چالش آماده باشد، کار کردن برای خودش می تواند یک تجربه فوق العاده ارزشمند باشد. آنها فقط باید مطمئن شوند که قبل از شروع کار آماده هستند.

اگر کسی به فکر راه اندازی کسب و کار خود است، مهم است که تحقیقات خود را انجام دهد. تحقیقات راه طولانی را برای کاهش احتمال شکست انجام می دهد. راه اندازی کسب و کار شخصی یک تعهد بزرگ است، بنابراین آنها باید مطمئن شوند که برای آن آماده هستند. به عنوان مثال، آنها باید با کارآفرینان دیگر صحبت کنند و کتاب هایی در مورد راه اندازی یک کسب و کار مطالعه کنند.

زمانی که برخی برای خوداشتغالی آماده شدند، سادبرگ می گوید که تعیین اهداف و انتظارات واقع بینانه مهم است. راه اندازی یک کسب و کار،کار بزرگی است، بنابراین هیچ کس نباید انتظار موفقیت یک شبه را داشته باشد. ایجاد یک کسب و کار موفق به زمان، تلاش و فداکاری نیاز دارد.

پیشنهاد مطالعه:چگونه میلیونر شویم و یک جوان بازنشسته شویم!

ROI (بازدهی) در تجارت چیست؟

بازگشت سرمایه در تجارت

این یک مفهوم مهم در تجارت است. این معیاری است که شرکت ها با آن موفقیت خود را می سنجند. اما ROI به چه معناست؟

به گفته جردن سادبرگ، متخصص مدیریت، هنگام اندازه گیری بازگشت سرمایه (ROI) یک استراتژی کسب و کار باید چند نکته کلیدی را در نظر گرفت. اول از همه، تعیین اهداف ضروری است. هنگامی که بدانید کسب و کار شما چه می خواهد، می توانید محاسبه کنید که برای رسیدن به آن هدف چقدر باید هزینه کنید. دوم، پیگیری پیشرفت کسب و کار ضروری است.

این به شما کمک می کند تا ببینید که آیا سرمایه گذاری شما نتیجه می دهد یا خیر و آیا نیاز به انجام تغییراتی خاص دارید. در نهایت، اگر واقع بین باشید که چقدر طول می کشد تا به اهداف خود برسید، میتوانید فعالیت خود را ادامه دهید. خودتان را متعهد به چیزی که برای رسیدن به آن خیلی سخت است نکنید – در عوض، اهداف کوچکتری را تعیین کنید که بتوانید سریعتر به سمت آنها کار کنید.

اهمیت ROI

بازدهی کسب و کار می تواند به شما کمک کند ،شناسایی کنید که کدام سرمایه گذاری بیشترین سود را به همراه دارد و می تواند به شما کمک کند تعیین کنید که آیا پول خود را عاقلانه خرج می کنید یا خیر. اگر سود کافی از سرمایه گذاری های خود به دست نمی آورید، ممکن است هزینه ها را کاهش دهید یا نحوه انجام کارها را تغییر دهید. برعکس، اگر پول زیادی را صرف هزینه‌ها می‌کنید اما سود کافی ایجاد نمی‌کنید، ممکن است بخواهید به دنبال افزایش درآمد خود باشید.

همچنین در هنگام مدیریت امور مالی کسب و کار ضروری است. اگر می‌خواهید در حین رشد کسب‌وکارتان حلال بمانید، مطمئن شوید که سرمایه‌گذاری‌های شما بازدهی مثبت ایجاد می‌کند حیاتی است. و اگر می‌خواهید با پول کافی برای بازنشستگی راحت بازنشسته شوید، اطمینان از سودآوری دارایی‌هایتان ضروری است.

نحوه محاسبه ROI

این یک معیار عملکرد است که در تجارت برای اندازه‌گیری اثربخشی سرمایه‌گذاری استفاده می‌شود. فرمول محاسبه بازدهی کسب و کار به این صورت است: سود خالص (قبل از مالیات و هزینه) – سرمایه گذاری اصلی = بازگشت سرمایه. به عبارت دیگر، بازده نشان می دهد که شرکت چقدر پول بیشتری در مقایسه با سرمایه گذاری اولیه خرج کرده است.

ROI می تواند به تمایز بین تصمیمات تجاری موفق و ناموفق کمک کند. به عنوان مثال، اگر 10000 دلار در یک تجارت جدید سرمایه گذاری کنید و در سال آینده 15000 دلار سود کنید، بازگشت سرمایه شما 150٪ است (سود خالص 5000 دلار به اضافه 10000 دلار = 15000 دلار بود). با این حال، اگر کسب و کار شما 5000 دلار سود در مدت مشابه از دست بدهد، ROI شما 0 درصد خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه:ویژگی های تلگرام پریمیوم

ROI و اهمیت آن در تجارت

همانطور که جردن سودبرگ می‌داند، ROI مخفف «بازده سرمایه‌گذاری» است و یک معیار مهم است که صاحبان و مدیران کسب‌وکار برای ارزیابی موفقیت سرمایه‌گذاری‌های خود از آن استفاده می‌کنند. این روشی برای تعیین مقدار پولی است که یک سازمان نسبت به هزینه های خود به دست آورده است.

روش‌های مختلفی برای اندازه‌گیری بازدهی کسب و کار وجود دارد، اما رایج‌ترین روش، تقسیم سود کل (بعد از هزینه‌ها) بر کل هزینه‌های مرتبط با دستیابی به آن سود است. این تجزیه و تحلیل می تواند به شما کمک کند تعیین کنید کدام جنبه از کسب و کار شما بیشترین ارزش را برای سازمان شما ایجاد می کند.

ROI می تواند به تصمیم گیری در مورد اینکه کدام پروژه ها را دنبال کنید و کدام پروژه ها را کاهش دهید کمک کند. همچنین می تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید کدام محصولات یا خدمات را بفروشید. و در نهایت، می تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید که آیا به طور کلی پول خود را عاقلانه خرج می کنید یا خیر.

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 1400 تمامی حقوق این قالب متعلق به مجموعه بلاصنف میباشد.
پشتیبانی آنلاین
چت آنلاین واتس اپ