دارایی های بازاریابی چیست؟ معرفی 7 راه و چالش

دارایی های بازاریابی چیست؟ معرفی 7 راه و چالش

دارایی های بازاریابی منابع انباشته ای برای استفاده برای تبلیغ برند، محصولات یا خدمات شما هستند و اکنون شامل دارایی های دیجیتال، استراتژی ها و معیارها می شوند.

با تغییر چشم انداز کسب و کار که به طور فزاینده ای در حال تغییر است، شناسایی و تکیه بر دارایی های بازاریابی شما اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است.

اما امروزه دارایی های بازاریابی چیست؟

همانطور که فن آوری، روش ها و تکنیک های جدید در حال افزایش است و نتایج قابل توجهی نشان می دهد، تعریف این دارایی ها به روش های شگفت انگیزی در حال گسترش است.

آنها دیگر فقط شامل موارد ملموس مانند بروشور نیستند، بلکه دارایی ها و معیارهای مجازی یا دیجیتالی را نیز در نظر می گیرند.

در نتیجه، دانستن نحوه اندازه‌گیری، کمیت و محافظت از این دارایی‌ها برای استراتژی بازاریابی دیجیتال شما چالش برانگیز و در عین حال ضروری است.

بنابراین، سرمایه‌گذاری در دارایی‌های بازاریابی به شما اطمینان می‌دهد که به مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا می‌کنید و سرنخ‌ها و نرخ تبدیل خود را با سهولت بیشتری افزایش می‌دهید.

دارایی های بازاریابی چیست؟


تعریف دارایی های بازاریابی امروزه به تکامل خود ادامه می دهد.

به طور رسمی، تعریف دارایی، منبع خاصی است که تحت مالکیت یا کنترل یک شرکت یا فردی است که انتظار می رود منافع آتی را ارائه دهد.

این بدان معناست که منجر به کاهش هزینه ها، ایجاد جریان نقدی بالاتر یا افزایش فروش می شود.

دارایی های بازاریابی به منابع ارزشمند و ارزشمندی مربوط می شود که توسط یک سازمان برای تبلیغ برند، محصول یا خدمات خود استفاده می شود. انتظار می رود که آنها نیز مزایای آینده را ارائه دهند.

همانطور که این تعریف تکامل می یابد، نه تنها شامل منابع انباشته شده برای رسیدن به اهداف بازاریابی مانند محتوا می شود، بلکه معیارها و استراتژی های ارزیابی شده را نیز برای رشد برند شما در بر می گیرد.

دارایی های بازاریابی که باید در آن سرمایه گذاری کنید چیست؟


در حالی که تلاش‌های بازاریابی ممکن است در صنایع مختلف متفاوت باشد، هنوز دارایی‌های بازاریابی خاصی هستند که باید روی آنها سرمایه‌گذاری کنید و در اولویت قرار دهید.

با این حال، باید درک خود را از چیستی دارایی گسترش دهید و فراتر از تفکر سنتی برسید.

هفت دارایی بازاریابی زیر را برای سرمایه گذاری امروز در نظر بگیرید.

استراتژی برندسازی و نظارت بر برند


وقتی صحبت از دارایی های بازاریابی به میان می آید، برند شما در بالای لیست قرار دارد.

بیش از یک لوگو، برند شما نشان می دهد که چگونه در جهان ظاهر می شوید و چگونه با مصرف کنندگان تعامل دارید. هر کاری که در دنیای بازاریابی انجام می دهید با استراتژی برندسازی شما شروع و به پایان می رسد.

پس از سرمایه گذاری در ساخت یک استراتژی برند مستحکم، کامل با لوگو و پیام قابل تشخیص، در مرحله بعد باید روی راه هایی برای ایجاد و محافظت از تصویر و شهرت برند خود تمرکز کنید.

با تدوین دستورالعمل‌های برندسازی شروع کنید و این دستورالعمل‌ها را با همه افراد سازمان خود به اشتراک بگذارید تا به یکپارچگی و به عنوان راهی برای محافظت و حفظ ارزش برند خود کمک کنید.

از آنجا، شهرت برند خود را در بازار کنترل کنید.

مزایایی که یک شهرت برند مثبت برای سازمان شما ایجاد می کند این است که اعتماد و اقتدار را با مشتریان یا مشتریان ایجاد و حفظ می کنید و می توانید از آن در تلاش های بازاریابی خود در حال حاضر و در آینده استفاده کنید.

گوش دادن اجتماعی را در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی تمرین کنید، بررسی‌ها و نظرات درباره برند خود را کنترل کنید و نحوه تعامل برند شما با سایر برندها، سازمان‌ها و تأثیرگذاران در بازار را کنترل کنید.

شهرت مثبت برند یک دارایی است و منجر به حفظ و وفاداری بیشتر مشتری و همچنین جذب مشتریان جدید دائمی می شود.

استراتژی بازاریابی محتوا


ایجاد محتوای مناسب پیرامون برند شما ضروری است. این محتوا و استراتژی ای است که برای تبلیغ آن استفاده می کنید که به یک دارایی بازاریابی ارزشمند تبدیل می شود.

محتوا آگاهی از برند را ایجاد می‌کند و شامل پست‌های وبلاگ، مقالات سفید، مطالعات موردی، بروشورها، کتاب‌های الکترونیکی، اینفوگرافیک‌ها، صفحات فرود، و صفحات وب محصول یا خدمات است.

این برای شخصیت های خریدار شما یک تجربه ارزشمند ایجاد می کند.

با این حال، برای استفاده حداکثری از فرصت‌های محتوای خود، سرمایه‌گذاری روی یک استراتژی بازاریابی محتوا ضروری است که شما را راهنمایی کند و بیشترین ارزش را در کوتاه‌مدت و بلندمدت ارائه دهد.

همچنین، هنگامی که محتوا ایجاد می‌کنید، به دارایی تبدیل می‌شود که می‌توانید مطابق با استراتژی تعریف‌شده خود، آن را تغییر دهید، طراحی مجدد کنید و دوباره به اشتراک بگذارید.

از آنجایی که شما از قبل صاحب این محتوا هستید، به دنبال راه هایی برای اشتراک گذاری آن به روش های جدید باشید. به عنوان مثال، اگر یک پست وبلاگ خاص یا قسمت پادکست محبوبیت پیدا کرد، آن را به یک دوره آنلاین، اینفوگرافیک یا محتوای تعاملی تبدیل کنید.

یکی دیگر از عناصر قابل شناسایی این دارایی بازاریابی، تاکتیک های تعریف شده SEO است که با موفقیت در محتوای خود برای رتبه بندی بالاتر در نتایج موتورهای جستجو و در نتیجه دستیابی به تعداد بیشتری از مخاطبان هدف خود استفاده می کنید.

بسیاری از بازاریابان ادعا می‌کنند که وب‌سایت شما یک دارایی بازاریابی جداگانه است که برای ساخت، نگهداری، محافظت و استفاده به نفع برند به سرمایه‌گذاری زمان و منابع نیاز دارد.

نمی توان انکار کرد که وب سایت شما یک املاک و مستغلات آنلاین با ارزش است و می توانید در آن آگاهی از برند ایجاد کنید و مشتریان جدیدی جذب کنید.

با این حال، این محتوایی است که شما گنجانده اید و استراتژی پشت آن دارایی واقعی شماست.

برنامه های تفصیلی مدیریت بحران


یک برنامه مدیریت بحران قوی یکی دیگر از دارایی های ارزشمند بازاریابی برای سرمایه گذاری است.

اجتناب‌ناپذیر است که در مقطعی ممکن است نوعی بحران را تجربه کنید که می‌تواند بر برند شما تأثیر منفی بگذارد.

به‌جای اینکه منتظر بمانید تا این اتفاق بیفتد، بهترین راه‌ها را برای مدیریت بحران در نظر بگیرید و مراحلی را که کارکنان بازاریابی خود برای به حداقل رساندن آسیب باید بردارند، مستند کنید.

به عنوان مثال، فقط یک نظر منفی در رسانه های اجتماعی لازم است تا از کنترل خارج شود و منجر به از دست دادن مشتریان شود.

اما، اگر از قبل یک برنامه مدیریت بحران رسانه‌های اجتماعی در دست اجرا دارید، می‌توانید به روش‌هایی پاسخ دهید که از برند شما محافظت کرده و فاجعه را منحرف کند.

همانند حفظ شهرت برند خود، کانال های رسانه های اجتماعی، سایت های بررسی و سایر مکان های آنلاین را زیر نظر بگیرید تا بدانید مردم چگونه در مورد برند شما صحبت می کنند.

اگر نظری در مورد یک تجربه منفی پیدا کردید، به برنامه مدیریت بحران خود مراجعه کنید و اقدامات لازم را برای کاهش تأثیر آن انجام دهید.

معیارهای رسانه های اجتماعی


دارایی های بازاریابی شما در ابتدا همیشه آشکار نیستند و اغلب در دنیای دیجیتال پنهان می شوند. یکی از این موارد، به ویژه، معیارهای رسانه های اجتماعی است.

معیارهای رسانه های اجتماعی شامل تجزیه و تحلیل داده ها برای تعیین فعالیت بیننده در پلتفرم های رسانه های اجتماعی است زیرا به اهداف تجاری و بازاریابی و بازگشت سرمایه شما مربوط می شود.

شما می توانید اهداف کسب و کار، مانند افزایش نرخ تبدیل، را به اندازه گیری های متریک رسانه های اجتماعی خود گره بزنید و این می تواند منجر به تصمیم گیری های مبتنی بر داده در سازمان شما شود.

کانال های رسانه های اجتماعی می توانند داده های زیادی را در اختیار شما قرار دهند تا در کمپین های بازاریابی خود کار کنید.

پیشنهاد مطالعه:تفاوت درآمد و سود

دو معیار ارزشمند رسانه های اجتماعی عبارتند از:

تعامل در رسانه های اجتماعی
تعامل مستقیماً بر الگوریتم‌ها در پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی تأثیر می‌گذارد. به عبارت دیگر، با تعامل بیشتر، پست های شما بیشتر دیده می شوند.

برای بدست آوردن معیارهای تعامل، از جمله تعداد فالوورها، لایک ها، اشتراک گذاری ها، کلیک ها، ریتوییت ها، منشن ها و نظرات سرمایه گذاری کنید.

موفقیت هشتگ ها
یکی دیگر از معیارهای ارزشمند رسانه های اجتماعی که باید در آن گنجانده شود، استفاده شما از هشتگ ها و در نتیجه دسترسی آنهاست.

با نظارت بر عملکرد هشتگ‌ها، می‌توانید میزان محبوبیت هر پلتفرم برای مخاطبان هدف خود را یاد بگیرید، نحوه اشتراک‌گذاری محتوای خاص خود را ردیابی کنید و ارزش کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی خود را تعیین کنید.

معیارهای دیگری که باید روی آنها تمرکز کرد عبارتند از:

برداشت ها و دسترسی
حجم و احساس (همچنین به عنوان سهم صدا نیز شناخته می شود)
ارجاعات و تبدیل ها (ROI)(بازدهی)
برای یافتن این معیارهای رسانه های اجتماعی، می توانید با ویژگی های تجزیه و تحلیل بومی هر پلت فرم، از جمله Twitter Analytics و instagram Insights شروع کنید.

همچنین می‌توانید با یک یا چند ابزار تجزیه و تحلیل رسانه‌های اجتماعی که امروزه در دسترس هستند کار کنید.

فهرست های ایمیل


لیست ایمیل شما همچنان یک دارایی با ارزش بازاریابی است و باید روی آن سرمایه گذاری کنید تا بتوانید به طور مداوم آن را بسازید و به آن اضافه کنید.

شما می توانید این کار را با استفاده از تاکتیک های تولید سرنخ و تولید تقاضا انجام دهید.

این لیست از مخاطبین، مشتریان و مشتریان بالقوه در طول زمان ارزش فزاینده ای پیدا می کند.

دومین بخش ارزشمند این دارایی بازاریابی، فرآیند پرورش سرنخ ایمیل شما است که می تواند شما را در مقابل مشتریان بالقوه خود نگه دارد.

پرورش پیشرو به شما کمک می کند تا روابط خود را ایجاد کنید و با مشتریان احتمالی خود در طول سفر خریدار آنها سفر کنید.

هنگامی که فرآیند شما به خوبی انجام شود، به مخاطبان هدف شما این فرصت را می دهد که برند شما را بشناسند و آن را پیدا کنند

دوست داشتنی در مورد آن، و ایجاد اعتماد. این به نوبه خود منجر به شانس بالاتری برای تبدیل و بازگشت مشتریان می شود.

رایج ترین انواع توالی ایمیل عبارتند از:

خوش آمدی
تائیدیه
شبانه روزی
رها شدن سبد خرید
مشتری تکراری
مشارکت مجدد یا فعال سازی مجدد
رویداد
پیگیری
با یک لیست ایمیل قوی و فرآیند پرورش سرنخ، می توانید نرخ باز شدن ایمیل را افزایش دهید و به فروش بالاتری برسید.

پیشنهاد مطالعه:خبرنامه تعاملی: روشی جدید برای جلب توجه مشتریان

تجزیه و تحلیل رقابتی


دانستن اینکه رقبا چه کاری انجام می دهند و چقدر موفق هستند اطلاعات ارزشمندی است که می تواند تلاش شما را بهتر کند.

در نتیجه، تجزیه و تحلیل رقابتی یکی دیگر از دارایی های ارزشمند بازاریابی برای برند شما می شود.

این یک استراتژی خاص است که شما متعهد می شوید که شامل تحقیق می شود تا بینش ارزشمندی در مورد محصولات، خدمات، تاکتیک های بازاریابی و فروش رقبای اصلی خود به دست آورید.

چرا یکی؟ چگونه به عنوان یک دارایی به شما کمک می کند تا استراتژی بازاریابی بهتری برای برند خود ایجاد کنید؟

تجزیه و تحلیل رقابتی می تواند نقاط قوت و ضعف محصولات یا خدمات رقبا و کمپین ها و استراتژی های بازاریابی آنها را نشان دهد.

می توانید از این اطلاعات برای شناسایی فرصت های بازار بیشتر برای محصولات یا خدمات خود استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از نظرات مشتریان رقیب بیاموزید که محصول یا خدمات آن‌ها چگونه عالی است و کجا کوتاه می‌آید.

از این اطلاعات برای افزایش ارزش محصول یا خدمات خود استفاده کنید و آن را به عنوان راه حلی برای نیازی که رقیب شما برآورده نمی کند، تبلیغ کنید.

به عبارت دیگر، با تجزیه و تحلیل رقابتی، می توانید راه هایی را برای متمایز کردن برند خود از رقبا کشف کنید.

سایر مزایای تحلیل رقابتی عبارتند از:

برای کمک به اندازه گیری رشد، معیاری برای صنعت در اختیار شما قرار می دهد.
شما را از مسائل یا بحران هایی که بر جایگاه کسب و کار شما تأثیر می گذارد مطلع می کند.
شما را از روندهای در حال تحول در صنعت خود آگاه می کند.
به شما در مورد شکاف های موجود در عرضه های بازار هشدار می دهد.
با تجزیه و تحلیل رقابتی، می توانید بینش ارزشمندی در مورد چگونگی ایجاد، تنظیم یا اضافه کردن به استراتژی بازاریابی خود به دست آورید.

داده های جمع آوری شده


زمانی که صحبت از بازاریابی و موفقیت برند شما به میان می آید، داده های شما منبع ارزشمندی است.

راه‌های زیادی برای جمع‌آوری و استفاده از این داده‌ها وجود دارد و می‌تواند در تصمیم‌گیری مداوم شما مؤثر باشد.

با این حال، داده های شما تنها در صورتی یک دارایی واقعی بازاریابی است که آنها را به بینش های قابل استفاده تقسیم کنید.

روزهای کلان داده و چالش های درک همه آن ها اکنون گذشته است. با کمک تجزیه و تحلیل و هوش مصنوعی (AI)، می توانید از داده های خود استفاده ارزشمندی کرده و آن را به یک دارایی ضروری تبدیل کنید.

دارایی های داده تحلیل شده شما می تواند:

به شما کمک می کند مخاطبان خود را درک کنید، از جمله رفتار آنلاین آنها.
به شما امکان می دهد رقبای خود را بهتر درک کنید.
شما را به کشف فرصت های پنهان راهنمایی می کند.
به شما در مورد تغییرات صنعت خود (روندها، قوانین، فناوری جدید) هشدار می دهد تا بتوانید بالاتر از منحنی باشید و رقابتی باشید.
در یک سطح خاص تر، داده های جمع آوری شده شما می توانند به شما نشان دهند:

انواع پروژه هایی که بیشترین موفقیت را دارند.
کدام نوع رسانه بیشترین ترافیک را به وب سایت شما هدایت می کند (ارگانیک، پولی، کسب شده).
موفقیت محتوای خاص، مانند صفحه فرود.
در نتیجه، دارایی‌های داده‌های بازاریابی می‌توانند به شما در طراحی و اجرای کمپین‌های جدید بر اساس آن داده‌ها و موفقیت‌های گذشته کمک کنند.

بنابراین، تلقی کردن داده ها به عنوان یک دارایی بازاریابی منطقی است. هرچه بیشتر با داده های خود کار کنید و اجازه دهید آنها شما را راهنمایی کنند، این دارایی بهتر می شود.

سخن پایانی

از امروز در ساخت و نگهداری دارایی های بازاریابی خود سرمایه گذاری کنید
اکنون ابزارهای بیشتری برای کار با آنها برای دستیابی موثر و موفقیت آمیز به مخاطبان هدف خود دارید.

با شناسایی و استفاده از دارایی های بازاریابی خود، می توانید آگاهی از برند را افزایش دهید، فروش را افزایش دهید و سازمان خود را به طور مطلوب بالاتر از رقبای خود قرار دهید.

روی یک یا همه این دارایی های بازاریابی تمرکز کنید تا کمپین های بازاریابی خود را بیشتر کنید و از امروز به مخاطبان بیشتری برسید!

بلاصنف-معتبر ترین مرکزمعرفی کسب و کار در ایران

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی:

ایمیل:

آدرس:

سنندج بلوار نظام مهندسی پایین تر از دانشگاه سما روبروی هایپر سکوریت دفتر بلاصنف
© 1400 تمامی حقوق این قالب متعلق به مجموعه بلاصنف میباشد.
پشتیبانی آنلاین
چت آنلاین واتس اپ