تغییرات اینستاگرام :کپی برداری از TikTok!

تغییرات اینستاگرام :کپی برداری از TikTok!

بله، این دقیقاً همان چیزی است که شما می خوانید! متا(فیسبوک) تأیید کرد که آنها در حال آزمایش نسخه ای هستند که در آن تمام محتوای ویدیویی به صورت قرقره ارسال می شود. این، در میان پیامدهای دیگر، به معنای از بین بردن امکان اشتراک‌گذاری ویدیو فقط با فالوورهای شماست.

اینستاگرام توضیح می‌دهد که این تغییر بخشی از تلاش‌های آن برای «ساده‌سازی و بهبود تجربه ویدیویی در اینستاگرام» است.

اگر این درست است، کاربران در مورد این تغییر چه فکر می‌کنند و ممکن است روی مخاطبانشان تأثیر بگذارد؟ آیا این روش دیگری برای کپی کردن TikTok نیست؟

در این مقاله، جزئیات این تست و آنچه را که برای بازاریابان و برندها به همراه دارد را به شما می‌گوییم.

چه تغییراتی صورت گرفته است؟
برای مدتی، اکثر کاربران اینستاگرام می‌توانستند ویدیویی را آپلود کنند و سپس برنامه از آنها می‌پرسید که آیا می‌خواهند محتوای خود را به‌عنوان یک پست یا حلقه به اشتراک بگذارند. به عبارت دیگر، آنها فرصت انتخاب دارند.

با این حال، با این نسخه جدید، زمانی که کاربر تلاش می کند یک پست ویدیویی در اینستاگرام ایجاد کند، یک اعلان دریافت می کند که “پست های ویدئویی اکنون به صورت حلقه به اشتراک گذاشته می شوند”.

این یعنی چی؟

اول، شما نمی توانید ویدیو را فقط با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارید.
افراد دیگر می توانند یک ریمیکس با قرقره شما ایجاد کنند (اگر تنظیمات صحیح را در جای خود داشته باشید)
هر کسی می‌تواند ویدیوی شما را پیدا کند و از صدای اصلی شما استفاده کند (که برای سازندگان محتوای اصلی که می‌خواهند به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنند عالی به نظر می‌رسد)
اینستاگرام اکنون در حال تبدیل هر ویدیو به یک حلقه است

  • مت ناوارا (@MattNavarra) 30 ژوئن 2022
    اگر این تغییرات اجرا شوند، در واقع یک تصمیم مخاطره آمیز خواهد بود. با این حال، بیایید با گفتن این نکته شروع کنیم که اکنون کاربران نمی توانند چیزی را که یک تصویر ثابت نباشد بدون گم شدن در ورطه ای از قرقره ها پست کنند.

و این تنها تغییری نیست که اینستاگرام در حال آزمایش آن است.

پیشنهاد مطالعه:ویژگی های تلگرام پریمیوم

اینستاگرام نسبت به سال 2022 تغییر می کند


در ماه‌های گذشته، اینستاگرام در تلاش برای رقابت با پادشاه فرمت ویدیوی کوتاه، TikTok، عملکردهای جدیدی را آزمایش می‌کرد.

آنها می خواهند ویدیوها را تا حد امکان ساده برای دسترسی ایجاد کنند. اما با همه این تغییرات، این پلتفرم به طرز عجیبی شبیه به رقیب خود می شود. آیا این تلاشی برای تکرار فرمولی است که باعث رشد انفجاری TikTok شد؟ اینگونه به نظر می آید.

آدام موسری – رئیس اینستاگرام – ادعا کرد که آنچه اینستاگرام را بسیار مشهور کرده است تنها فقط عکس نیست. این شرکت اکنون بر چهار حوزه کلیدی تمرکز کرده است: سازندگان، ویدیو، خرید و پیام‌رسانی.

در فوریه امسال آنها IGTV را تعطیل کردند و در بقیه سال 2022 عملکردهایی مانند:

تغییر طرح با فیدهای خانه عمودی تمام صفحه
تغییر الگوریتم رتبه بندی آن برای بهره مندی از محتوای اصلی
و به زودی امکان ارسال ویدیوی60 ثانیه در استوری.

و اگرچه من معتقدم همه اینها تصمیمات رادیکالی هستند که می توانند هویت برند آنها را به خطر بیندازند، اما دلایل خوبی برای نگرانی دارند.

TikTok به پربارگیری‌ترین برنامه در سال 2022 تبدیل شد. همچنین رکوردهای یوتیوب، فیس‌بوک و اینستاگرام را برای مدت زمان صرف شده در سال 2021 پشت سر گذاشت و انتظار می‌رود تا 325 درصد سال به سال رشد کند.

در سطح جهانی، آنها بیش از 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه دارند و پیش بینی می شود تا پایان سال 2022 به 1.5 میلیارد نفر برسد.

همانطور که می بینید، شکست دادن تیک توک کار آسانی نیست. به نظر من، هر دو پلتفرم ممکن است مخاطبان مشترکی داشته باشند، اما کاربران رفتار متفاوتی دارند. و این جوهر رسانه های اجتماعی است!

شما برای به اشتراک گذاشتن همان محتوایی که در اینستاگرام پیدا می کنید به فیس بوک نمی روید. حتی به عنوان کاربر، بسته به پلتفرم حساب‌های مختلف را دنبال می‌کنیم. اگر یک آموزش سریع بخواهم، دیگر به یوتیوب نمی روم، روی TikTok هشتگ می گذارم!

داده های رفتار کاربر باید ستون هر تصمیم استراتژیک باشد. و امیدوارم اینستاگرام این را در نظر بگیرد.

تأثیر همه این تغییرات چه می تواند باشد؟
همه این تغییرات در پلتفرم بسیاری از کاربران را دچار تردید می کند.

اگر هدف اینستاگرام بهبود تجربه تولیدکنندگان محتوا باشد، این تغییرات چه سودی برای آنها خواهد داشت؟

بدون شک، تنظیمات در فرمت های ویدئویی برای Reels دارای پیچیدگی هایی است. به همین دلیل است که شرکت‌ها، برندها و سازندگان باید خود را برای کار با ویدیوی عمودی آماده کنند. تقریباً هر چیزی که قرقره نباشد روی عرشه جا نمی شود (به معنای واقعی کلمه). همچنین، این قطعاً بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد، درست مانند فیدهای خانه عمودی که آنها نیز آزمایش می کنند.

تمام این سناریو مرا به یاد یک نقل قول عالی از بانی گیلسپی می اندازد:

«وقتی سعی می‌کنی برای همه همه چیز باشی، به هیچ‌کس نمی‌رسی.»

من معتقدم با همه این تغییرات، پلتفرم چیزی بسیار مهم را نادیده می گیرد: جوهره برند.

سوال باقی می ماند، آیا ارزش آن را دارد؟ در چند ماه آینده خواهیم دید.

در همین حال، بازاریابان و برندها باید برای رویارویی با تغییرات آماده باشند و اگر می‌خواهند در رقابت باقی بمانند، قالب‌های خود را تطبیق دهند.

پیشنهاد مطالعه:مزایای کار کردن برای خود و مفهوم بازدهی کسب و کار

ویدیو تا سال 2022 82 درصد از کل ترافیک را به خود اختصاص می دهد، بنابراین اگر روی آن سرمایه گذاری نکرده اید، بهتر است همین حالا شروع کنید.

اکنون که اینستاگرام هسته خود را برای جذب مخاطبان جوان‌تر تغییر می‌دهد، باید بدانید که آیا عموم شما همچنان آنجا هستند یا خیر.

اگر شروع به تولید محتوای ویدیویی بیشتری می کنید، به یاد داشته باشید که فقط برای تطبیق با فرمت های خاص، برند خود را به خطر نیندازید. اکنون بیش از هر زمان دیگری، مهم است که تغییرات مخاطبان خود را پیگیری کنید و در استراتژی خود برای این پلتفرم تجدید نظر کنید.

اگر مخاطبان شما پس از تمام به‌روزرسانی‌ها دیگر با پلتفرم ارتباط برقرار نمی‌کنند، هیچ فایده‌ای برای تقویت بیشتر استراتژی وجود ندارد. شما باید جایی باشید که مخاطبان شما هستند.

و آخرین توصیه من، همه تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید. کانال های خود را متنوع کنید تا تجربه کاملی را برای کاربران خود تضمین کنید.

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© 1400 تمامی حقوق این قالب متعلق به مجموعه بلاصنف میباشد.
پشتیبانی آنلاین
چت آنلاین واتس اپ