حذف اکانت اینستاگرام:راهنمای مرحله به مرحله

حذف اکانت اینستاگرام:راهنمای مرحله به مرحله

اینستاگرام که عموماً با نام IG شناخته می شود، نحوه ارتباط افراد با یکدیگر را به طور قابل توجهی تغییر داده است. با این حال، علیرغم اینکه یک پلتفرم رسانه اجتماعی عالی است، قابل درک است که کاربران گاهی اوقات تجربیات ناخواسته ای از برنامه دریافت می کنند. این یکی از دلایلی است که برخی از افراد تصمیم می گیرند به جای آن حساب های خود را به عنوان یک درمان نهایی برای معضلات خود حذف کنند.

در این مقاله، شما را با مراحل حذف اکانت اینستاگرام، چه در گوشی یا کامپیوتر، راهنمایی می کنیم. ما همچنین به شما کمک می کنیم گزینه هایی را پیدا کنید که می توانند شما را متقاعد کنند که به جای آن از حساب IG خود لذت ببرید.

Table of Contents

چگونه اکانت اینستاگرام را حذف کنیم؟


یکی از آزادی های داشتن یک حساب کاربری نیز حق حذف دائمی آن است. اگر به دقت به حذف اینستاگرام خود فکر کرده اید، در اینجا راه هایی وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید:

حذف اکانت اینستاگرام در کامپیوتر


به مرکز راهنمایی اینستاگرام بروید. لینک instagram help center
از دستورالعمل ها، به صفحه Delete Your Account مراجعه کنید.
دلیل خود را انتخاب کنید و رمز عبور خود را وارد کنید.
در نهایت بر روی Permanently delete my account کلیک کنید.


حذف اکانت اینستاگرام در موبایل

حذف اکانت اینستاگرام


اینستاگرام را راه اندازی کنید.
از نمایه خود، روی منوی گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید تا به تنظیمات دسترسی پیدا کنید.
روی Help ضربه بزنید، سپس Help Center را انتخاب کنید.
به مدیریت حساب خود بروید و روی Delete Your Account ضربه بزنید.
روی فلش کشویی «چگونه حساب اینستاگرام خود را حذف کنم» ضربه بزنید.
در زیر دستورالعمل هایی را مشاهده خواهید کرد که شما را به صفحه Delete Your Account هدایت می کند.
دلیل خود را انتخاب کنید و رمز عبور خود را وارد کنید.
سپس، روی Permanently delete my account ضربه بزنید.

پیشنهاد مطالعه:برنامه بدنسازی آندروید :10 اپلیکیشن برتر بدن سازی

وقتی اکانت اینستاگرام خود را حذف می کنید چه اتفاقی می افتد؟حذف اکانت اینستاگرام اقدامی برای پاک کردن دائمی تمام محتوای شما از پلتفرم است که شامل پست‌ها، استوری‌ها، نظرات، لایک‌ها، پیام‌ها و اطلاعات کلی کاربر است. برخلاف فیس بوک، حتی اگر بخواهید دوباره وارد حساب کاربری خود شوید، دیگر به حساب خود دسترسی نخواهید داشت. 90 روز طول می کشد تا تمام داده های شما به طور کامل از سرورهای آنها حذف شود.

به خاطر داشته باشید که اگر قصد دارید یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید، نمی توانید نام کاربری قدیمی خود را بازیافت کنید یا از آن در حساب دیگری استفاده کنید. بنابراین، قبل از اقدام مطمئن شوید که تصمیم گرفته اید. در غیر این صورت، در اینجا اقداماتی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا به شما در تجدید نظر در مورد ماندن در اینستاگرام کمک کند.

گزینه هایی که باید قبل از حذف اکانت اینستاگرام خود در نظر بگیرید


حذف اکانت اینستاگرام کاری است که نباید از روی انگیزه انجام دهید. اگر مطمئن نیستید که واقعاً می‌خواهید پلتفرم را ترک کنید، راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید حساب خود را تغییر دهید تا حریم خصوصی خود را به حداکثر برسانید و کنترل کامل رسانه‌های اجتماعی را در دست بگیرید. نکته مثبت این است که نیازی نیست ارتباط خود را با افرادی که برایتان مهم هستند قطع کنید.

افزایش تنظیمات حریم خصوصی اینستاگرام


یکی از مهم ترین ویژگی هایی که هر پلتفرم رسانه اجتماعی می تواند ارائه دهد حفظ حریم خصوصی است زیرا به شما کمک می کند مسئولیت هر تعامل خود را حفظ کنید. در اینجا تنظیمات حریم خصوصی در اینستاگرام وجود دارد که ممکن است بخواهید از آنها استفاده کنید.

حساب خود را روی Private تنظیم کنید

حساب خود را روی Private تنظیم کنید


اگر نمی‌خواهید افراد تصادفی پست‌های اینستاگرام شما را ببینند و با آن‌ها تعامل داشته باشند، تغییر نمایان بودن حساب شما ممکن است کمک کند. تنظیم حساب خود روی خصوصی به شما امکان می دهد فعالیت خود را منحصراً با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارید. این شما را در برابر سایر کاربران اینستاگرام که دوست ندارید حساب خود را دنبال کنند محافظت می کند.


تنظیم حساب خود روی خصوصی به شما امکان می‌دهد درخواست‌های جدید دنبال کردن افرادی که می‌خواهند با شما ارتباط برقرار کنند را بپذیرید، حذف کنید یا نادیده بگیرید.

با این مراحل ساده می توانید حساب خود را روی Private تنظیم کنید:

از نمایه خود، روی منوی گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید تا به تنظیمات دسترسی پیدا کنید.
روی Privacy ضربه بزنید.
در قسمت Connections، Account Privacy را انتخاب کنید.
وقتی آنجا هستید، می‌توانید تنظیمات حساب خود را به خصوصی یا عمومی تغییر دهید.

نحوه پنهان کردن استوری اینستاگرام

پنهان کردن استوری اینستاگرام


آیا تا به حال شده که بخواهید یک استوری اینستاگرام را به اشتراک بگذارید اما به دلیل اینکه نمی‌خواستید یکی از فالوورهایتان آن را ببیند، خودداری کردید؟ اکنون می توانید استوری های خود را از یک یا چند کاربر مخفی کنید. و بهترین بخش این است که آنها در مورد آن نمی دانند!


در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

با کشیدن انگشت به سمت چپ یا ضربه زدن بر روی نماد دوربین در گوشه سمت چپ بالای صفحه اصلی به Stories بروید.
روی نماد تنظیمات در گوشه سمت چپ بالا ضربه بزنید.
سپس به Hide Story From بروید.

از آنجا، اکنون می توانید کاربران و دنبال کنندگانی را که می خواهید استوری اینستاگرام خود را از آنها مخفی کنید، جستجو و انتخاب کنید.
پس از آن استوری‌های اینستاگرام شما از حساب‌هایی که انتخاب کرده‌اید پنهان می‌شود و در مورد آن مطلع نمی‌شوند. هر زمان خواستید می توانید این تنظیمات را تغییر دهید.

ایجاد لیست کلوز فریند اینستا

یک لیست دوستان نزدیک ایجاد کنید


بگویید، لزوماً نمی‌خواهید داستان‌های خود را از کسی پنهان کنید، اما می‌خواهید دیدگاه‌ها را به یک حلقه نزدیک از دوستان محدود کنید. می‌توانید این کار را با ایجاد یک «فهرست دوستان نزدیک» انجام دهید، بنابراین هر بار که داستانی را پست می‌کنید، برای همه دنبال‌کنندگان شما قابل مشاهده نخواهد بود. در عوض، توسط افراد خاص در لیست شما دیده می شود.

برای انجام این کار، مراحل ساده را دنبال کنید:

با کشیدن انگشت به سمت چپ یا ضربه زدن بر روی نماد دوربین در گوشه سمت چپ بالای صفحه اصلی به Stories بروید.
روی نماد تنظیمات در گوشه سمت چپ بالا ضربه بزنید.
به Close Friends بروید.
در آنجا می توانید دنبال کنندگانی را که می خواهید بخشی از لیست باشند را جستجو و انتخاب کنید.
بنابراین، هر زمان که یک استوری اینستاگرام پست می کنید، همیشه این گزینه را خواهید داشت که مخاطبان خود را انتخاب کنید – چه همه دنبال کنندگان شما باشند یا فقط افرادی که در لیست دوستان نزدیک شما هستند.

آموزش محدود کردن کاربران در اینستاگرام

محدود کردن کاربران


وقتی کاربر را در اینستاگرام محدود می کنید، فعالیت او را در نمایه خود محدود می کنید و در عین حال به آنها اجازه می دهید پست ها یا استوری های شما را ببینند. وقتی می‌خواهند به شما پیام بدهند، گپ آنها مستقیماً به صندوق ورودی درخواست‌های پیام شما می‌رود، جایی که می‌توانید پاسخ دهید یا پیام آنها را نادیده بگیرید. و هنگامی که آنها در مورد پست های شما نظر می دهند، شما این گزینه را دارید که قابلیت مشاهده آن را برای سایر کاربران تایید کنید.

بنابراین، چه یک خویشاوند مزاحم یا یک غریبه تصادفی که مدام سعی می‌کند با شما ارتباط برقرار کند، می‌توانید بدون نیاز به مسدود کردن یا لغو فالو کردن آنها، آنها را محدود کنید.

این کار را با مراجعه به نمایه آنها و ضربه زدن روی Following انجام می دهید.
وقتی لیستی از گزینه‌ها بالا می‌آید، Restrict را انتخاب کنید.
با ضربه زدن روی Restrict Account تایید کنید.

فالوورهای ناخواسته را حذف کنید

فالوورهای ناخواسته را حذف کنید


در روزهای قبل، اگر دیگر نمی‌خواهید یک فالوور متقابل با کسی داشته باشید، باید یک حساب اینستاگرام (همچنین به عنوان Soft Block شناخته می‌شود) را مسدود و رفع انسداد کنید.

اما اکنون اینستاگرام با اجازه دادن به حذف فالوورها، کارها را ساده‌تر کرده است. این معمولاً برای حساب‌هایی است که نه می‌خواهید دنبال کنید و نه آن‌ها را مسدود کنید. یا اگر به هر دلیلی می‌خواهید آنها را دنبال کنید، اما دوست ندارید که شما را دنبال کنند، این راه حل است:


فقط به نمایه آنها بروید و در گوشه بالا سمت راست، روی سه نقطه ضربه بزنید.
هنگامی که لیستی از گزینه ها به بالا می رود، Remove Follower را انتخاب کنید.
اکنون، می‌توانید فالوورها را حذف کنید، اما همچنان می‌توانید آن‌ها را دنبال کنید، و آنها در مورد آن مطلع نخواهند شد.

پیشنهاد مطالعهازاریابی ایمیلی : موثرترین کانال تبلیغاتی +آمار

منشن ها و پاسخ های داستان را فقط به افرادی که دنبال می کنید محدود کنید

محدود کردن ذکر و پاسخ داستان


چه اینستاگرام شما یک حساب عمومی یا خصوصی باشد، فالوورها می توانند در هر زمان به آن دسترسی داشته باشند یا سعی کنند با آن تعامل داشته باشند. با این وجود، ما نمی‌خواهیم با ذکر یا پاسخ داستان از طرف همه، به‌ویژه از سوی افراد غریبه، مطلع شویم.


اکنون، می توانید با دنبال کردن مراحل، این موارد را محدود کنید:

از نمایه خود، روی منوی گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید و به تنظیمات بروید.
روی تنظیمات حریم خصوصی کلیک کنید.
در بخش Interactions، Story یا Mentions را انتخاب کنید.
در قسمت Allow @mentions From یا Allow Messages From، مطمئن شوید افرادی را که دنبال می کنید انتخاب کرده اید.

اکنون می‌توانید مطمئن باشید که فقط پیام‌ها، واکنش‌ها/پاسخ‌های داستان و ذکر نظرات را از افرادی که می‌شناسید دریافت خواهید کرد.

مسدود کردن/گزارش کاربران در اینستاگرام

مسدود کردن گزارش کاربران


اجتناب از یک عاشق سابق یا یک خویشاوند سمی؟ طبیعی است که بخواهید از نمایه خود در برابر دیگران محافظت کنید، به خصوص زمانی که تعامل آنها با شما باعث می شود شما احساس ناامنی و ناراحتی کنید. مسدود کردن یا گزارش دادن چنین کاربرانی راه حل مطمئنی برای به حداقل رساندن تعامل شما با آنها است.


برای انجام این موارد، به سادگی مراحل زیر را دنبال کنید:

به نمایه کاربری که می‌خواهید مسدود یا گزارش کنید، بروید.
روی سه نقطه موجود در گوشه سمت راست بالای نمایه های آنها ضربه بزنید.
وقتی لیستی از گزینه ها به بالا می رود، گزارش یا مسدود کردن را انتخاب کنید.

با انجام این کار، تا زمانی که تصمیم به رفع انسداد آنها نگیرید، نمی توانند از نمایه شما بازدید کنند یا با آن تعامل داشته باشند. یا اگر گزارش را انتخاب کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید اینستاگرام بسته به تخلف خود اقدامی انجام دهد. درصورتی‌که با آن‌ها آرایش کنید، می‌توانید به راحتی شخصی را در اینستاگرام از حالت انسداد خارج کنید.

کنترل زمان، اعلان‌ها در اینستاگرام


مهم نیست که عضو جدید هستید یا از روز اول در اینستاگرام بوده اید. وقتی فیدها را ورق می‌زنید یا داستان‌های بی‌نظیر را تماشا می‌کنید، به راحتی می‌توانید زمان را از دست بدهید، مخصوصاً زمانی که می‌خواهید سازنده باشید. همانطور که ماندن در برنامه سرگرم کننده است، در اینجا روش هایی وجود دارد که می توانید استفاده روزانه خود را محدود کنید:

یک یادآوری روزانه تنظیم کنید


یک یادآوری روزانه تنظیم کنید


اینستاگرام به شما کمک می کند تا میزان استفاده روزانه خود از برنامه را پیگیری کنید. با بررسی فعالیت خود می توانید میانگین زمانی را که روزانه صرف می کنید، دریابید.

از نمایه خود، روی منوی گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید.
روی فعالیت خود ضربه بزنید.
با مشاهده میزان زمانی که در برنامه صرف می کنید، می توانید در مورد محدودیت روزانه خود تصمیم بگیرید.
در قسمت Manage Your Time، روی Set Daily Reminder ضربه بزنید.
می‌توانید محدودیتی را انتخاب کنید که پنج دقیقه یا پنج ساعت باشد، بنابراین اینستاگرام وقتی زمان شما تمام شد به شما اطلاع می‌دهد.

تمام اعلان‌های برنامه را متوقف کنید

مکث همه اعلان‌های برنامه


گاهی اوقات وقتی سر کار هستید یا برای امتحان درس می خوانید، این زمانی است که صدای اعلان ها حواس ما را پرت می کند. اما اگر برای کارآمد ماندن به وای فای روی دستگاه خود نیاز دارید چه؟

این زمانی است که می‌توانید موقتاً «مکث اعلان‌ها» را انجام دهید.

نحوه حذف اکانت اینستاگرام
اسکرین شات از آیفون
برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

از نمایه خود، روی منوی گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید.
روی فعالیت خود ضربه بزنید.
در قسمت Manage Your Time، گزینه Notification Settings را انتخاب کنید.
از آنجا، می‌توانید به صورت دستی انواع اعلان‌هایی را که می‌خواهید موقتاً متوقف کنید انتخاب کنید، یا می‌توانید به سادگی Pause All را انتخاب کنید.
اگر می‌خواهید حساب خود را حذف کنید فقط به این دلیل که می‌خواهید سازنده باشید، اینستاگرام اکنون کنترل بیشتری بر روی اعلان‌هایتان به شما می‌دهد و به شما اجازه می‌دهد هر زمان که نیاز به تمرکز داشته باشید، آنها را متوقف کنید.

استوری ها و پست های اینستاگرام را بی صدا کنید

پنهان کردن استوری اینستاگرام


مواقعی وجود دارد که شما فقط باید از دنبال کردن پست‌ها یا استوری‌های یک دوست منفور کمی استراحت کنید. اما اگر موقتی باشد و نخواهید آنها را لغو دنبال کنید چه؟

در چنین شرایطی، ویژگی نادیده گرفتن استوری ها و پست های اینستاگرام بسیار مفید است. همچنان می‌توانید یک حساب را دنبال کنید و به طور موقت از نمایش محتوای آن در فید خبری خود جلوگیری کنید.


برای ادامه مراحل زیر را دنبال کنید:

به نمایه ای که می خواهید نادیده بگیرید بروید، سپس روی Following ضربه بزنید.
گزینه Mute را انتخاب کنید سپس می توانید پست ها، داستان ها یا هر دو را تغییر دهید.

گزینه های دیگری که باید قبل از حذف اینستاگرام امتحان کنید


ممکن است برای هر کسی که در یک حساب دنبال کننده جمع کرده است، تصمیم به حذف اکانت مذکور و شروع دوباره کند، مشکل باشد. بنابراین، قبل از اینکه تصمیم به حذف دائم اکانت اینستاگرام خود بگیرید، ممکن است بخواهید این گزینه ها را در نظر بگیرید.

یک حساب Finsta ایجاد کنید


کاربران اینستاگرام اغلب از این پلتفرم برای بیان «زیبایی شناسی» عکاسی خود از طریق استوری ها و پست ها استفاده می کنند. اما، روندهایی وجود دارد که توسط سایر کاربران برای رهایی از این هنجار تنظیم شده است. یکی از اینها یک حساب کاربری جعلی در اینستاگرام است که با نام “Finsta” نیز شناخته می شود. این یک حساب دوم خصوصی است که به عکس‌های خالی اختصاص داده شده برای دوستان نزدیک است. فید و پست‌های شما می‌توانند به همان اندازه که دوست دارید آشفته باشند، زیرا دیدن آن برای همه نیست.

اگر می خواهید حساب اینستاگرام خود را حذف کنید، ابتدا باید این گزینه را در نظر بگیرید زیرا هرگز نمی دانید – شاید تنها چیزی که نیاز دارید فرار از حفظ یک فید کامل در حساب اصلی خود باشد.

پیشنهاد مطالعه:ثبت آگهی رایگان :بهترین سایتهای درج اگهی

اکانت اینستاگرام خود را به طور موقت غیرفعال کنید


رفتن به یک خلوت خاموش یا سم زدایی در شبکه های اجتماعی؟ برای جلوگیری از وسوسه اعلان‌ها یا نیاز به حذف کامل اینستاگرام – شاید باید سعی کنید حساب خود را غیرفعال کنید.

این فقط موقتی است. نمایه، پست‌ها و داستان‌های شما زمانی که حساب کاربری شما غیرفعال است ناپدید می‌شوند، اما هر زمان که وارد شوید می‌توانید آن را بازیابی کنید.

وقتی حساب خود را به طور موقت غیرفعال می کنید، هیچ یک از داده های شما حذف نمی شود. به طور معمول، شما فقط می توانید این کار را در مرورگر وب دسکتاپ خود انجام دهید. در اینجا نحوه غیرفعال کردن اینستاگرام در تلفن خود آورده شده است:

مرورگر وب موبایل خود را راه اندازی کنید.
به Instagram.com بروید و وارد حساب کاربری خود شوید.
از نمایه خود دیدن کنید یا روی عکس نمایه خود در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید.
ویرایش نمایه را انتخاب کنید.
در پایین، روی گزینه موقت غیرفعال کردن حساب کلیک کنید.
یک دلیل را انتخاب کنید و با تایپ رمز عبور تأیید کنید.
اکنون که حساب خود را غیرفعال کرده اید، می توانید از اینکه نمایه و محتوای شما حتی در نتایج جستجو قابل مشاهده نخواهد بود، مطمئن باشید.

توجه داشته باشید که فقط یک بار در هفته می توانید اکانت اینستاگرام خود را غیرفعال کنید.

کارهایی که قبل از حذف اکانت اینستاگرام خود باید انجام دهید


به شدت توصیه می شود قبل از حذف اکانت اینستاگرام، برخی از این مراحل مهم را انجام دهید.

داده های خود را دانلود کنید


قبل از حذف اینستاگرام، بهتر است از اطلاعات خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. حتی اگر دیگر در پلتفرم نخواهید بود، حداقل یک کپی دارید تا در آینده تصمیم بگیرید که به آنها مراجعه کنید. داده های خود را با دنبال کردن این مراحل دانلود کنید:

با ضربه زدن روی عکس نمایه خود در گوشه سمت راست پایین، از نمایه خود در مرورگر وب تلفن همراه خود دیدن کنید.
روی نماد تنظیمات در گوشه سمت چپ بالا ضربه بزنید.
به Privacy and Security بروید.
در قسمت Data Download روی Request Download ضربه بزنید.
آدرس ایمیلی که لینک دانلود به آن ارسال می شود را وارد کنید.
انتظار داده های خود را تا 48 ساعت دیگر داشته باشید.

رسیدها را نگه دارید


بسیار مهم است که رسیدها را با گرفتن اسکرین شات از فعالیت های مهم نگه دارید. خواه مکالمه ای باشد که ارزش گرامی داشتن داشته باشد یا یک تخلف قابل عمل، مستندسازی چنین فعالیتی به خصوص قبل از حذف حساب خود می تواند در آینده مفید باشد.

سخن پایانی


اگر قاطعانه تصمیم به حذف اکانت اینستاگرام شخصی خود گرفته اید، باید در نظر داشته باشید که این اقدام دائمی و غیر قابل برگشت است. مجدداً، دیگر نمی توانید نام کاربری قدیمی خود را بازیافت کنید یا از آن در حساب موجود استفاده کنید.

اینستاگرام تا کنون یکی از بهترین اپلیکیشن‌های موبایلی است که گزینه‌های متعددی را برای کنترل محتوایی که می‌بینید، اعلان‌ها و حریم خصوصی شما را در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین، ممکن است به جای بستن حساب خود در پلتفرم، از این تنظیمات برای کمک به بهترین نیازهای خود استفاده کنید.

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی:

ایمیل:

آدرس:

سنندج بلوار نظام مهندسی پایین تر از دانشگاه سما روبروی هایپر سکوریت دفتر بلاصنف
© 1400 تمامی حقوق این قالب متعلق به مجموعه بلاصنف میباشد.
پشتیبانی آنلاین
چت آنلاین واتس اپ