9 مزایای تقسیم بندی مشتریان

9 مزایای تقسیم بندی مشتریان

کشف استراتژی بازاریابی مناسب، برای نام تجاری شما زمان می برد و اغلب شامل موفقیت ها و اشتباهات در طول مسیر می شود.

به ویژه یکی از اشتباهاتی که امروزه بسیاری از برندها مرتکب می شوند این است که فقط بر آنچه از نظر محصولات یا خدمات ارائه می دهند تمرکز می کنند. این منجر به محتوای ثابتی می شود که پتانسیل دسترسی به بخش کوچکی از مخاطبان مورد نظر را دارد.

پس راه حل چیست؟ به مخاطب هدف خود فکر کنید.

برای کمک به این امر، مزایای تقسیم‌بندی مشتری و ایجاد شخصیت‌های خریدار متمایز برای هر بخش را در نظر بگیرید.

تقسیم‌بندی مشتری روشی دقیق برای هدف قرار دادن مشتریان و ایجاد یک تجربه کلی بهتر برای کسب‌وکار شما فراهم می‌کند. به نوبه خود، می تواند استراتژی بازاریابی شما را به سمت موفقیت بیشتر هدایت کند.

تقسیم بندی مشتری می تواند از طرق مختلفی سودمند باشد و به تیم های بازاریابی اجازه دهد تا تلاش ها را برای مشتریان خاص خود انجام دهند.

وقتی به بهترین شکل ممکن انجام شود، این مزایا عبارتند از:

1-امکان ایجاد و اشتراک گذاری بیشتر پیام های هدفمند


با تقسیم‌بندی مشتری، بازاریابان می‌توانند پیام‌هایی را بهتر بسازند که با مشتریان خاص آنها طنین‌انداز شود و بر علایق و نیازهای خاص آنها تمرکز کنند.

همچنین، به شما این امکان را می‌دهد تا بهترین راه‌ها را برای اشتراک‌گذاری آن پیام با مخاطبان هدف خود، که ممکن است پست‌های رسانه‌های اجتماعی یا ایمیل باشد، تعیین کنید.

2-بهبود تجربه مشتری

ایجاد یک تجربه خوب برای مشتری با وب سایت، ایمیل ها، پیام ها و محتوای کلی شما برای افزایش تبدیل و افزایش درآمد ضروری است.

با تقسیم بندی مشتری، می توانید این تجربیات را برای مطابقت با نیازها و ترجیحات آنها بهتر بهینه کنید.

شخصی‌سازی و سفارشی‌سازی محتوای شما برای مطابقت با یک تقسیم‌بندی مشتری خاص منجر به احساس قدردانی و درک می‌شود و باعث می‌شود تجربه مشتریان شما با نام تجاری شما برجسته شود.

3-به شما کمک می کند قیمت گذاری بهینه را کشف کنید


هر چه مشتریان ایده آل خود را بهتر بشناسید و درک کنید، اطلاعات بیشتری در مورد قیمت هایی که آنها حاضرند برای یکی از خدمات یا محصولات شما بپردازند، خواهید داشت.

از آنچه یاد می گیرید استفاده کنید تا گزینه های قیمت گذاری را امتحان کنید.در نتیجه، می توانید از این اطلاعات برای قیمت گذاری رقابتی خدمات یا محصول خود استفاده کنید تا از پتانسیل افزایش سطح خرید اطمینان حاصل کنید.

4-ایجاد و حفظ روابط بهتر با مشتری


با درک بهتر مشتریان خود، به لطف فرآیند تقسیم‌بندی، می‌توانید رویکرد و محتوای خود را برای مطابقت با ترجیحات، خواسته‌ها، نیازها و نقاط دردسر خاص آن‌ها سفارشی کنید.

مشتریان از درک و قدردانی شدن به این شیوه لذت می برند و به احتمال زیاد با شرکت یا برند شما رابطه برقرار می کنند.

به نوبه خود، روابط و تعاملات بهتری ایجاد و حفظ می کنید و حفظ و وفاداری مشتری را افزایش می دهید.

همراه با این وفاداری مشتری، ارزش طول عمر مشتری افزایش می‌یابد، به این معنی که هر چه مدت بیشتری در برند شما بمانند، بیشتر خرج می‌کنند.

5-تمرکز بر مشتریان سود آور


با رویکرد تقسیم بندی مشتری، شما این توانایی را دارید که سودآورترین مشتریان خود را محدود کنید و تلاش های بازاریابی خود را در آنجا متمرکز کنید.

شما قادر خواهید بود آن دسته از مشتریانی را شناسایی کنید که بیشتر به آنچه ارائه می دهید علاقه مند هستند.

پیشنهاد مطالعه:کسب درآمد آنلاین-معرفی کسب و کار های پردرآمد

6-می تواند منجر به افزایش فروش و فرصت های فروش متقابل شود


تقسیم بندی مشتری می تواند فرصت های فروش متقابل را افزایش دهد.

مشتریانی که قبلاً یک محصول یا خدمات را از شرکت شما خریداری کرده‌اند، به احتمال زیاد چیزهای دیگری را که شما ارائه می‌دهید خریداری می‌کنند.

با استفاده از رویکرد تقسیم‌بندی، می‌توانید به آنچه مشتریانتان قبلاً خریداری کرده‌اند نگاه کنید و محصولات یا خدمات مشابه دیگری را که ممکن است به آن‌ها علاقه‌مند باشند نیز ارائه دهید (به عنوان مثال، پیشنهادات «شما ممکن است دوست داشته باشید» آمازون).

7-ROI(بازدهی) را افزایش دهید


با هدف‌گیری بهتر منابع، تقسیم‌بندی می‌تواند با رساندن پیام‌های شما به مخاطبان هدف، بازگشت سرمایه کلی بازاریابی شما را افزایش دهد.

کمپین های بازاریابی موثرتر می شوند و منجر به تبدیل بیشتر و افزایش درآمد می شوند.

8-راهی برای جمع آوری بازخورد ارائه می دهد


از آنجایی که بازار کسب و کارتان اشباع می‌شود، باید در میان رقبای خود موفق شوید و متمایز شوید.

با تقسیم مشتریان خود و بازاریابی مستقیم برای آنها، می توانید بازخورد جمع آوری کنید تا تشخیص دهید که آیا برای استراتژی بازاریابی دیجیتال شما نیاز به تطبیق یا بهبود مستمر است یا خیر.

همچنین ممکن است متوجه شوید که آیا محصولات یا خدمات شما نیازهای مشتریان را برآورده می کند یا خیر یا نیاز به انجام نغییرات دارد.

9-منجر به تخصیص بهتر منابع می شود


بودجه و منابع بازاریابی محدود هستند.

رویکردی مانند بخش‌بندی به شما امکان می‌دهد مخاطب هدف را محدود کنید، و این منجر به تخصیص بهتر منابع موجود برای دستیابی به اهداف نهایی می‌شود.

سخن پایانی

تقسیم بندی مشتری به شما این امکان را می دهد که در مورد مشتریان خود اطلاعات بیشتری کسب کنید، به شما کمک کند تا محتوا را به طور مؤثرتری تنظیم و سفارشی کنید، کمپین های هدفمند موفق ایجاد کنید، وفاداری مشتری را افزایش دهید و به شما کمک کند پلتفرم ها و کانال های مناسب را برای دسترسی به بیشترین افراد پیدا کنید.وقتی نوبت به استراتژی بازاریابی شما می رسد، مشتری باید اولویت باشد.

بلاصنف-معتبر ترین مرکزمعرفی کسب و کار در ایران

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی:

ایمیل:

آدرس:

سنندج بلوار نظام مهندسی پایین تر از دانشگاه سما روبروی هایپر سکوریت دفتر بلاصنف
© 1400 تمامی حقوق این قالب متعلق به مجموعه بلاصنف میباشد.
پشتیبانی آنلاین
چت آنلاین واتس اپ