متوسط حقوق ماهیانه در دبی

متوسط حقوق ماهیانه در دبی

در این مقاله میخوام راجع به متوسط حقوق ماهیانه در دبی  صحبت کنیم. اگه دوست دارین بدونین. حتماً در ادامه مقاله با من همراه باشین.

قبل از شروع لازمه که بگم این اطلاعاتی که من جمع آوری کردم همش از شرکت‌های آمار خصوصی بوده. که طی جامعه آماری که داشتن در سال ۲۰۲۱ تحقیق و بررسی کردند. به این اعداد رسیدند .ممکنه صددرصد درست نباشد .چون ممکنه بعضی از شغل ها و بعضی از مناطق یا از یک رده بالا حساب کرده باشند یا متوسط حقوق به حساب یک فروشنده را در فروشگاه های خیلی خوب حساب کرده باشند.

برای همین اعداد با بعضی جاها که می بینید ممکنه تغییر کنه برای همین این اعداد ممکنه صددرصد درست نباشه. ولی اطلاعات جامع و کاربردیه که متوسط حقوق رو میرسونه. که در مقایسه با عدد جهانیش چقدره.

حقوق در دبی

متوسط حقوق سالیانه در دبی ۲۵۸۰۰۰ درهمه حالا این ۲۵۸ هزار درهم رو طوری حساب کردن از بالاترین حقوق ماهیانه حساب کردن تا پایین و جمع کردن و میانگینش رو حساب کردن .و این اعداد و اماریه که من در آوردم که این شده ۲۵۸ هزار درهم که به پول ما که الان در حال حاضر درهم ۸,۵۰۰ تومانه. میشه دو میلیارد و صد و نود و سه میلیون .که معادل دلاری ۷۰ هزار و ۲۸۰ دلار سالیانه که این اعداد برای سال ۲۰۲۱ بود که الان اواخرش و ما امروز ۱۲ دسامبر یعنی کمتر از ۲۰ روز دیگه سال ۲۰۲۱ تمام میشه و این اعداد مال امسال بوده که گذشته.

میانگین ماهیانه حقوق در دبی

این اعدادی که بهتون گفتم برای سال بود. حالا میانگین ماهیانه حقوق در دبی  میانگین متوسط ماهیانش میشه ۲۱ هزار و پانصد درهم که به پول ما حساب کردم میشه ۱۸۲میلیون و ۷۵۰ هزار تومان .
قیمت دلاری میشه ۵۸۵۰ دلار که دقیقش ۵۸۵۳ دلار و این رقم ماهیانه متوسط حقوق ماهیانه در مقایسه با متوسط جهانی کمتره. متوسط کشورهای توسعه یافته. نه متوسط کشورها، متوسط کشورهای توسعه یافته این عدد کمتره .

برای مثال توی آمریکا ۷۹۰۰ دلاره یعنی حقوق ماهیانه متوسطش و در انگلیس ۸۱۵۰ دلار تقریباً این اعداده که دبی یک اختلاف دو هزار دلاری با اینا داره .اختلاف دو سه هزار دلاری، حالا افزایش حقوق ماهیانه بستگی به چند تا شرط داره .بستگی به فاکتورهای مختلف دارد. که یکیش توسط فاکتور تورم و رشد اقتصادی. که در دبی ۸ درصد هر ۱۷ ماه حقوق اضافه میشه. حالا تو هر شغلی باشین البته فرق میکنه .حالا رده بندی شغل هاشون رو در ادامه بهتون میگم. ولی متوسط ۸ درصد هر ۱۷ ماه که در مقایسه با متوسط جهانی که سه درصد برای هر ۱۶ ماه رشد بیشتریه .حالا شغلهایی که هر ۱۷ ماه حقوقشون چند درصد افزایش پیدا میکنه بهتون میگم.

پیشنهاد مطالعه:آموزش یوتیوبرشدن:0 تا 100 یوتیوبر شدن از زبان پویا پوتک

رده بندی شغل ها در دبی

خب دسته های شغلی که می خوام بهتون بگم به ترتیب اولی در زمینه درمانی. دومی در زمینه فناوری اطلاعات .سومی در زمینه تحصیلات. بعد انرژی بعد هم کارهای ساختمانی. که به ترتیب از ۸ درصد تا ۳ درصد یعنی اون پایین ترین رتبه برای کارهای ساختمانی و ساخت و سازه حقوق افراد هر ۱۷ ماه ۳ درصد افزایش پیدا میکند .حالا باز فاکتور های دیگری هم برای افزایش حقوق هست مثل سابقه کار و تحصیلات و مدرک که بعضی هاش در ادامه اشاره می کنم و میگم که به چه صورته.

افزایش حقوق بر پایه سابقه کار در دبی

حالا می خوام افزایش حقوق بر پایه سابقه کار رو بهتون بگم که به چه صورته. سابقه کار به چهار دسته تقسیم میشه .کسایی که تازه شروع به کار کردند کسانی که متوسط هستند کسایی که پروفشنال یا رده ارشد دارند. رده آخر هم تاب منیجر یا مدیریت ارشد هستند .میگم توی این چهار قسمت چه جوری افزایش حقوق دارند.
برای سطح اولیه تازه کار و کم کار ۳ تا ۵ درصد هر سال افزایش حقوق دارند .برای سطح متوسط ۶ تا ۹ درصد. سطح بالا و ارشد ۱۰ تا ۱۵ درصد و مدیریت ارشد به بالا ۱۵ تا ۲۰ درصد سالیانه افزایش حقوق دارند.

پیشنهاد مطالعه:راهنمای جامع احراز هویت در سایت های فریلنسری

حداقل دستمزد ها در دبی

حالا می خوام بهتون حداقل دستمزد ها تو سه تا رشته مختلف بگم. همانطور که گفتم ملاک نیست و طبق جامعه آماریه که گفتم. ولی برای کسایی که تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی دارند. حداقل حقوق از ۱۲ هزار درهم شروع میشه. برای کسایی که تکنسین های ماهرن و کاربلدن و سابقه کار دارند برای اونا از هفت هزار درهم شروع میشه و برای کارگر های ماهر از ۵ هزار درهم که بستگی داره و یک کارگر ساده ای باشه. زیر پنج هزار درهم کمتر از این حرفا حقوقشه.
کمترین دستمزد برای این سه تا است که بهتون گفتم.

متوسط حقوق ماهیانه پنج شش تا شغل رو می خوام بهتون بگم که ببینیم به چه صورته تو شغل های مختلف متوسط حقوق ای که می گیرند چقدره.
اولی بانکدارسرمایه گذاری که دقیقا متوجه نشدم چیه. ولی متوسط حقوقشون ۴۵ هزار درهم است. بعدی سرآشپز های هتل و رستوران های درجه یک و پنج ستاره رو حساب کردن متوسط حقوق اونا . نه رستوران هایی که در مرکز شهر، که کل فروش شان در ماه آنقدر هم زیاد نباشد. سرآشپز ۴۴ هزار درهم است، مدیر کل ۳۵ هزار درهم، ۲۰ هزار درهم، مدیر منابع انسانی ۱۸ هزار درهم، مدیر اجرایی ۱۵ هزار درهم، مهندس نرم افزاری ۱۱ هزار درهم، مدیر توسعه کسب و کار ۱۰۴۰۰ درهم، کارهای آموزشی برای مثال روی سیستم‌های آموزشی معلمین و آموزشگاه‌های خصوصی کسایی که درس می دهند ۱۰۴۰۰ درهم، گرافیک دیزاینر هفت هزار درهم، مهندس عمران هفت هزار درهم، پرستار ۶ هزار دهم، منشی دلار درهم و کارگران ساده از ۱۸۰۰ درهمه متوسط حقوقشون به این صورت بود که بهتون گفتم.

حالا باز  رنج های متفاوتی داره و این ها میانگین هستن.

حالا توی این قسمت که بهتون توضیح دادم افزایش حقوق برپایه سابقه کاریه حالا می خوام طی یک مثال یک توضیح جامع تر بدم بهتون که اگر حقوقتون اول کار و شروع کار ۲۰۰۰ درهم باشه بعد با ۲۰ سال سابقه حقوقتون به چند میرسه، باید بهتون بگم که این پروسه زمانی برای چه کسی پروفشناله یعنی ارشده ، چه کسی در سطح میانی سابقه کاره یا در حد اولیه . برای شروع کار که صفره .
دو تا پنج سال سابقه کار رده های اول، ۵ تا ۱۰ سال سابقه کار رده دوم، ۱۰ تا ۱۵ سال رده سوم، ۱۵ تا ۲۰ سال رده چهارم ۲۰ سال به بالا رده آخر سابقه کار محسوب می شود. حالا می خوام یک مثال بگم که چند درصد حقوق رشد می کند.در شروع کار سما سابقه کار که ندارید .بدون تجربه اید . انگار که فرض کنیم ،۲هزار درهم حقوق شماست . طی ۲تا۵سال بعد
حقوقتون ۳۲ درصد افزایش پیدا می‌کند که از ۲۰۰۰ درهم ۶۴۰ درهم بهش اضافه میشه و به ۲۶۴۰ درهم می باشد وبعد ۵ تا ۱۰ سال حقوقتون از ۲۶۴۰ به۳۵۹۰درهم میرسه یعنی ۳۶ درصد افزایش پیدا میکنه که میشه ۹۵۰ درهم . و بعد از ۱۰ تا ۱۵ سال ۲۱ درصد دیگه رشد میکنه که میشه۷۵۴درهم که جمع حقوقتون میشه ۴۳۴۴درهم .وبعد ۱۵ تا ۲۰ سال ۱۴ درصد حقوقتون افزایش پیدا میکنه ،که ۶۰۸درهم به ۴۳۴۴ اضافه میشه و میشه۴۹۵۳ درهم افزایش پیدا میکنه و ۲۰ سال به بعد ۹ درصد حقوقتون افزایش پیدا میکنه که ۴۴۵درهم به۴۹۵۳ درهماضافه میشه و حقوقتون میرسه به ۵۳۹۷ درهم .حالا
این حقوقی بود که فقط بر پایه سابقه کار افزایش پیدا می‌کرد و عوامل تاثیر گذار دیگه روی افزایش حقوق مثل اون که گفتم هر ۱۷ ماه ۸ درصد یا خیلی فاکتور های دیگه حساب نشده ،و اینا به مرور زمان به این پایه قیمتی اضافه میشه .وگرنه من فقط برای سابقه کار محاسبه کردم و هیچ فاکتور دیگه ای رو برای افزایش حقوق حساب نکردم.

لازم این رو بگم که برای ایرانی ها فقط با ثبت شرکت اینجا اقامت در میاد و می تونن شروع به کار کنند. یعنی تا جایی که من اطلاع دارم نمیشه جایی استخدام شد.از اون طریق اقامت گرفت یا کار کرد یا حقوق بگیر شد. فقط  اگر ایرانی میاد از طریق ثبت شرکت اقدام کرد. این که گفتم اصلاً شامل ما نمیشود فقط برای اطلاعات عمومی از آن جامعه آماری که به دست آوردم طی تحقیق اون شرکتهای خصوصی که گفتم که کارشون آمار و این چیزها است فقط خواستم که با شما به اشتراک بگذارم و بدون اینکه نسبت به جامعه جهانی و کشورهای توسعه یافته چه جوری است، از خیلی از جاها درآمدش بیشتره و خیلی جاها کمتره ولی در کل درآمد سالیانه خیلی بالایی برای هر شخص اینجا به حساب می آید. برای کسایی که میتونن استخدام بشن و داخل شرکت های معتبر و جهانی و برندها شروع به کار و فعالیت کنند.
خوب خوشحال میشم که از هر کشوری هستین یا در ایران هستین اطلاعاتی از درآمد سالیانه داریم توی کامنت ها بنویسین بخصوص کسانی که در کشورهای دیگه هستین تا زیر این مقاله اطلاعات خوبی جمع آوری بشه و کسایی که علاقه مند به این موضوع ها هستند دسترسی داشته باشند .

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با پشتیبانی:

ایمیل:

آدرس:

سنندج بلوار نظام مهندسی پایین تر از دانشگاه سما روبروی هایپر سکوریت دفتر بلاصنف
© 1400 تمامی حقوق این قالب متعلق به مجموعه بلاصنف میباشد.
پشتیبانی آنلاین
چت آنلاین واتس اپ